Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:0, czyli jak Finowie załatwili Kolejorzowi wygraną [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 25 kwietnia 2015
  • Dobry wieczór! Witamy serdecznie ze stadionu przy Bułgarskiej w Poznaniu. O godz. 20.30 rozpocznie się tu mecz Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław. Kolejorz może sobie dziś zapewnić co najmniej drugie miejsce na koniec sezonu zasadniczego. W przypadku wygranej poznaniacy zbliżą się na dwa punkty do Legii Warszawa i zachowają szansę na wyprzedzenie jej po 30. kolejce. Wrocławianie mogą natomiast zrównać się punktami z trzecią w tabeli Jagiellonią Białystok.

• Oto skład wyjściowy Lecha Poznań:

Lech Poznań - Śląsk Wrocław. Dawid Kownacki w ataku Kolejorza

Dawid Kownacki w ataku Lecha Poznań, Kasper Hamalainen jako ofensywny pomocnik - trener Kolejorza Maciej Skorża podał skład na mecz ze Śląskiem Wrocław (godz. 20.30)

• Parę słów o meczu:

Lech Poznań - Śląsk Wrocław. ?Kolejorz? kontra kompania braci Paixao

Lech Poznań gra ze Śląskiem Wrocław i tym razem potknąć się nie może. Gdyby znowu to zrobił, strata do Legii Warszawa stałaby się nie do odrobienia w rundzie zasadniczej

• Jesienią we Wrocławiu Lech Poznań zremisował ze Śląskiem 1:1, a bramkę dla poznaniaków zdobył Darko Jevtić. Dziś Szwajcar nie gra, bo jest zawieszony za żółte kartki, podobnie jak Zaur Sadajew.

• Za pięć minut pierwszy gwizdek, a dopiero teraz na sektor gości wchodzą kibice Śląska Wrocław.

• Na stadionie rozbrzmiewa już hymn Lecha Poznań. Piłkarze obu drużyn są już na boisku. Lechici ubrani w niebieskie koszulki oraz białe getry i spodenki. Goście - na zielono.

• - Chcemy zwycięstwa! - krzyczą kibice Lecha Poznań. Żeby nie było żadnych wątpliwości...

• Mecz rozpoczęty! Rozpoczęli wrocławianie.

• 2. min.

Karol Linetty przechwycił piłkę źle wybita przez Mariusza Pawełka, zagrał do Dawida Kowanckiego, ale ten zachował się fatalnie i stracił piłkę.

• 2. min.

Koszmarna strata piłki Karola Linettego! Robert Pich strzelał potężnie, ale Maciej Gostomski obronił. To była dobra okazja dla Śląska.

• 4. min.

Znów gorąco pod bramką Lecha! Maciej Gostomski "wypiąstkował" piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale ta została wstrzelona natychmiast z powrotem pod bramkę. Piotr Celeban nie zorientował się jednak i nie przejął podania, a byłby sam przed bramkarzem Lecha.

• 7. min.

Bardzo dobre otwarcie w wykonaniu Śląska, który kompletnie dominuje w Poznaniu. Lech ma problem z wymianą kilku podań, bo natychmiast traci piłkę.

• 8. min.

Szymon Pawłowski podawał do Dawida Kownackiego, ale młodego napastnika ubiegł Mariusz Pawełek i złapał piłkę w polu karnym.

• 12. min.

Napór Śląska zmalał. Lech w ataku pozycyjnym, ale nadal nieudolnym.

• 14. min.

Dobre podanie Barry'ego Douglasa do Szymona Pawłowskiego, który wbiegł za plecy obrońców, ale nie opanował piłki.

• 15. min.

Komedia pomyłek w polu karnym Śląska! Bramkarz gości zgubił piłkę, przejął ją Dawid Kownacki, ale Lech nie potrafił wykorzystać tej okazji. Było jeszcze trochę kiksów, niekontrolowanych upadków i obrona gości wyjaśniła sytuację.

• 20. min.

Rzut rożny dla Śląska. Marcin Kamiński wybił piłkę głową.

• 21. min.

Kolejny korner dla gości - tym razem piłkę wybił Maciej Gostomski.

• 21. min.

Paweł Zieliński strzelał w biegu, ale wysoko nad bramką.

• 22. min.

Przy próbie przerzutu piłki na prawe skrzydło Marcin Kamiński kopnął w aut. Słychać pierwsze gwizdy poirytowanej widowni.