Puchar Polski. Lech Poznań - Wisła Kraków 2:0 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2 0
  • na ?ywo

• środa, 24 września 2014
  • 90. min. + 2

Koniec meczu. Lech Poznań pokonał osłabioną brakiem swoich kluczowych piłkarzy Wisłę Kraków 2:0 i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

• 90. min.

Sędzia doliczy dwie minuty.

• 89. min.

Wisła dopiero teraz ruszyła do ataków. Wciąż jednak nie oddała strzału na bramkę Lecha. W całym meczu!

• 85. min.

Kartka dla Trałki za faul na Stępińskim.

• 82. min.

Pawłowski to dziś bez wątpienia postać numer jeden w Lechu. Teraz po akcji Hamalainena i Lovrencsicsa ładnie zabrał się z piłką, a jego strzał zablokowali obrońcy.

• 78. min.

Ostatnia zmiana w Lechu. Drewniak za Jevticia. Zmiana też w Wiśle - Kuczak za Lecha.

• 77. min.

GOOOOOOL DLA LECHA! 2:0! Pawłowski! Pomocnik Lecha przemknął z piłką przez zasieki obronne Wisły i pięknym, technicznym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Wisły.

• 73. min.

Wisła stara się odrobić straty i przesunęła się do przodu. Lech jednak kontruje. Teraz Pawłowski źle rozegrał piłkę w szybkim ataku i zamiast do machającego rękoma Hamalainena, wyszła ona na aut bramkowy.

• 70. min.

Smuda rzuca do boju wszystkie siły. Garguła za Sarkiego.

• 69. min.

Lech kontynuuje natarcie. Teraz głową strzelał Lovrencics, niecelnie.

• 66. min.

10 695 - tylu widzów ogląda dziś mecz w Poznaniu.

• 66. min.

GOOOOOOL DLA LECHA! Pawłowski! Po rzucie rożnym pomocnik Lecha dostał piłkę w narożniku pola karnego i huknął. Tym razem Bieszczad skapitulował!

• 63. min.

Zmiana w Lechu. Douglas za Henriqueza.

• 60. min.

Godzina gry za nami, a Bieszczad wciąż niepokonany. Teraz Jevtić do spółki z Hamalainenem wepchnęli na raty piłkę do bramki Wisły, ale Fin był na spalonym.

• 58. min.

Zmiana w Wiśle. Kolanko za Zająca.

• 57. min.

Pierwsza od bardzo dawna akcja Wisły. Stępiński pomknął prawą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

• 55. min.

Lovrencsics! Węgier ładnie zabrał się z piłką i uderzył - po ziemi, obok bramki.

• 54. min.

Znów brawa dla Bieszczada, który wyczuł intencje lechitów próbujących kombinacyjnie rozegrać rzut wolny.

• 52. min.

Kibice Lecha tracą cierpliwość. "My chcemy gola, Kolejorz my chcemy gola!" - słychać z trybun.

• 50. min.

Bieszczad zmiarkował, że warto już grać na czas. Teraz po zupełnie nieudanym strzale Lovrencsicsa długo celebrował wznowienie gry.

• 48. min.

Przy takiej nieskuteczności Lecha i formie bramkarza Wisły, dogrywka jest tu całkiem realna. Teraz Kamiński uderzał z rzutu wolnego - po ziemi, lekko i w środek bramki. Bieszczad złapał piłkę.

• 46. min.

Zaczynamy drugą połowę meczu. Robi się coraz chłodniej...

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy meczu. Choć Lech miał w niej przygniatającą przewagę, wciąż mamy remis 0:0.

• 44. min.

I jak to nie wpadło? Kędziora do Hamalainena, ten z bliska strzela w Bieszczada! Bramkarz Wisły, który ma na koncie jeden mecz w barwach... Lecha Poznań, dziś rozgrywa chyba mecz życia.

• 40. min.

A teraz Lovrencsics z wolnego. Znów brawa dla Bieszczada, który wypiąstkował piłkę.

• 38. min.

Oblężenie bramki Wisły trwa. Broniący karnego Bieszczad wybił piłkę na róg, po rogu strzelał Pawłowski - niecelnie. Mimo miażdżącej przewagi Lecha wciąż 0:0.

• 38. min.

Nie ma gola! Bieszczad broni strzał Jevticia!

• 37. min.

Rzut karny dla Lecha! Guerrier faulował Lovrencsicsa!

• 33. min.

Kolejna seria trzech rzutów rożnych dla Lecha. Dopiero po trzecim robi się groźnie - głową strzela Kędziora, Bieszczad z trudem łapie piłkę.

• 31. min.

Dwa ciekawe, nieszablonowe podania Trałki w jednej akcji - tego na Bułgarskiej dawno nie widziano. Strzału Hamalainena w tej akcji jednak nie ma - zablokowali go obrońcy.

• 28. min.

Po kilku emocjonujących minutach znów kilka chwil statycznej gry. Lech ma wyraźną przewagę, Wisła nastawia się na kontry.

• 22. min.

Mecz nabrał rumieńców. Teraz Hamalainen miał stuprocentową okazję. Z 12 metrów pomylił się o centymetry!

• 20. min.

A teraz świetna okazja dla Wisły! Sarki dostał piłkę za plecy obrońców, Gostomski zdecydował się na interwencję poza polem karnym. Sarki minął go i wydawało się, że będzie strzelał do pustej bramki. Nic z tego - wracający sprintem Wołąkiewicz wybił mu piłkę spod nóg!

• 19. min.

I znów Keita! Teraz wydawało się, że już musi strzelić gola. A jednak z bliska trafił w bramkarza Wisły! Bieszczad co chwila w opałach, Gostomski na razie nie interweniował ani razu.

• 18. min.

Keita! Norweg strzela po podaniu od Jevticia, piłka po rękach Bieszczada uderza w poprzeczkę!

• 17. min.

Na razie nudą wieje z Bułgarskiej. W tej sytuacji - odrobina historii.

Puchar Polski. Lech - Wisła po raz szósty

Raz tylko zdarzyło się, aby Lech Poznań nie poradził sobie w Pucharze Polski z Wisłą Kraków. Było to podczas ostatniego starcia obu ekip, w 2012 roku.

• 15. min.

Teraz jest zmiana. Kontuzjowanego Sadajewa zastąpi Pawłowski. Wygląda na to, że do ataku przesunięty został Hamalainen.

• 15. min.

Nie ma kiedy zrobić zmiany. Lech od prawie pięciu minut utrzymuje się przy piłce.

• 12. min.

Wygląda na to, że za chwilę będzie zmiana. Sadajew zdjął but i nie jest zdolny do dalszej gry.

• 9. min.

Ładna, dynamiczna akcja Lecha. Hamalainen do Keity, ten nie zdołał oddać strzału. W polu karnym na ziemię padł jeszcze Sadajew, karnego nie ma.

• 6. min.

Seria trzech z rzędu rzutów rożnych dla Lecha. Teraz akcję strzałem zza pola karnego kończy Lovrencsics - piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

• 4. min.

Lech na razie tylko na chwilę oddał piłkę Wiśle. Teraz z rzutu wolnego z ostrego kąta uderzał Jevtić. Bieszczad został zmuszony tym strzałem do piąstkowania piłki.

• 1. min.

I od razu strzał, i od razu celny! Sadajew dostał piłkę w polu karnym Wisły, złożył się do strzału i strzelił - wprost w ręce interweniującego Gerarda Bieszczada.

• 1. min.

Zaczynamy! Hamalainen do Jevticia i pierwszy z akcją rusza Lech.

• Minuta do meczu. Kto dziś zrobi krok do finału na Stadionie Narodowym?

Puchar Polski. Lech czy Wisła? Kto zrobi krok do finału?

Gdy trener Franciszek Smuda ogłosił, że na mecz z Lechem Poznań jego Wisła przyjeżdża w rezerwowym składzie, kibice rzucili się obstawiać u bukmacherów wygraną Lecha w dzisiejszym meczu Pucharu Polski. Wielu nie zdążyło

• Trzy minuty do meczu. Piłkarze obu zespołów właśnie wychodzą na murawę. Lech dziś na niebiesko, Wisła - na czerwono.

• Dziesięć minut do meczu. Na trybunach na razie niewielu kibiców. Choć Wisła gra w tym sezonie świetnie, a Lech wygrał ostatni mecz ligowy z Zawiszą Bydgoszcz aż 6:2, późna pora spotkania i chłód nie sprzyjają spędzeniu wieczoru na stadionie.

• Znamy już składy na ten mecz.

Puchar Polski: Maciej Gostomski w bramce w meczu Lech - Wisła

Trener Maciej Skorża zdecydował się wstawić Macieja Gostomskiego do bramki Kolejorza w środowym meczu Pucharu Polski z Wisłą Kraków. Relacja na żywo na poznan.sport.pl od godz. 20.45

• Witamy z Inea Stadionu w Poznaniu, gdzie Lech Poznań za niespełna kwadrans rozpocznie swój mecz 1/16 finału Pucharu Polski z Wisłą Kraków.