Stadion Miejski, Poznań S?dzia: Szymon Marciniak (Płock)

Zagłębie Lubin

Bramki:
Kartki:

• niedziela, 21 kwietnia 2013
  • Dzień dobry z Poznania, gdzie o godz. 17 rozpocznie się mecz Lecha z Zagłębiem Lubin. Kolejorz po wczorajszym zwycięstwie Legii Warszawa chce wygrać swój czwarty mecz z rzędu. Rywala z Lubina trener Mariusz Rumak nazywa trudnym i niebezpiecznym.

• Na początek bardzo smutna wiadomość - zmarł ojciec Luisa Henriqueza. Panamczyka nie ma dziś w składzie Lecha, koledzy z drużyny na rozgrzewce ćwiczyli w koszulkach z napisem ''Luis jesteśmy z Tobą''.

Luis Henriquez nie zagra w meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin. Dramat rodzinny

Luis Henriquez miał wyjść w podstawowym składzie Kolejorza na mecz z Zagłębiem Lubin. Jednak w ogóle w niedzielę nie zagra, bo dowiedział się, że zmarł mu ojciec i natychmiast poleciał do Panamy.

• Na razie na murawie poznańskiego stadionu są tylko... gołębie.

• Trener Lecha Poznań Mariusz Rumak znów w ataku stawia na Bartosza Ślusarskiego, którego kontrakt z klubem został ostatnio automatycznie przedłużony.

Bartosz Ślusarski: Pokazałem, że zasługuję, by być w Lechu

- Wiem, że się powtarzam, ale myślałem, że już nie wrócę do Lecha, a jednak mi się udało. Po tym powrocie były różne momenty, też nie najlepsze. Teraz nie mogę narzekać, jestem najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny, która walczy o mistrzostwo Polski, i mam nowy kontrakt w swoim ukochanym klubie. Fajnie jest - mówi Bartosz Ślusarski, napastnik Lecha Poznań i najskuteczniejszy Polak w ekstraklasie.

• Obie drużyny już na murawie, motywują się przed pierwszym gwizdkiem.

• Chwila ciszy ku pamięci zmarłego ojca Luisa Henriqueza.

• 1. min.

Ślusarski do Hämäläinena. Gramy!

• 2. min.

Miejsce Panamczyka w jedenastce zajął Ivan Djurdjević, ale na lewej obroni gra przesunięty ze środka defensywy Hubert Wołąkiewicz.

• 3. min.

Pierwszy strzał celny dla Lecha oddaje Gergo Lovrencsics. Mocno, po ziemi i w środek bramki.

• GOOOOOOL

5. min.

GOOOOOL! 1:0 dla Zagłębia! Najpierw Papadopulos z kilku metrów trafia w Buricia. A już moment później Burić mija się z piłką i nie zdąża wybić kozłującej piłki przed linią bramkową! Katastrofalny błąd bośniackiego bramkarza Lecha. Bramka zapisana Szymonowi Pawłoskiemu.

• 6. min.

Poznańscy kibice w szoku po stracie kuriozalnego gola. Ubrani na pomarańczowo fani Zagłębia szaleją z radości.

• 8. min.

Kasper Hämäläinen wrzuca futbolówkę w pole karne do Vojo Ubiparipa, który źle trafia w piłkę głową.

• 9. min.

A jeszcze w poniedziałek w Gliwicach Jasmin Burić nudził się w bramce.

Jasmin Burić: Nasz najlepszy mecz w obronie. Dla bramkarza trudny

- Myślę, że to był nasz najlepszy mecz w obronie. Cała drużyna dobrze grała i pracowała. Szybko strzeliliśmy drugą i trzecią bramkę, potem do końca kontrolowaliśmy mecz - mówi Jasmin Burić po wygranej Lecha Poznań z Piastem Gliwice 3:0.

• 11. min.

Legia Warszawa przegrywała wczoraj do przerwy z Pogonią Szczecin, ale umiała ją pokonać 3:1. A Lech? Ostatni raz wygrał mecz, w którym pierwszy stracił bramkę... 31 października 2010 roku - 4:1 z Wisłą Kraków. To był ostatni mecz za kadencji Jacka Zielińskiego. Jeśli Kolejorz chce pozostać w grze o mistrzostwo Polski, nie może sobie dziś pozwolić na brak kompletu punktów.

• 12. min.

Ładna akcja Lecha zakończona strzałem Łukasza Trałki, po którym poznańskim kibicom wylatują rzeczy z rąk.

Łukasz Trałka o programie w Canal : Gdy to oglądałem, pogubiłem klocki

Gdy ekspert stacji Canal Grzegorz Mielcarski poddawał ostrej krytyce grę Łukasza Trałki, pomocnik Lecha bawił się z dzieckiem klockami. - Mielcarskiemu odpowiem na boisku - mówi.

• GOOOOOOL

15. min.

GOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! GERGO LOVRENCSICS! Kebba Ceesay podaje do Rafała Murawskiego, ten przekazuje piłkę w pole karne - przepuszcza ją jeszcze pięknie Kasper Hämäläinen - i z 11 metrów Węgier spokojnie strzela do bramki.

• 19. min.

Kolejna szansa Lecha! Kasper Hämäläinen na prawo do Gergo Lovrencsicsa, ten podaje piłkę płasko w pole karne, gdzie jest Vojo Ubiparip. Serb zastępujący pauzującego za żółte kartki Aleksandara Tonewa nie trafia w bramkę.

• 20. min.

W Lubinie Ubiparip strzelił gola w 5. minucie - tak jak teraz Pawłowski. Kolejna próba Serba jest kolejną niecelną.

• 23. min.

Z daleka na koszulkach Lecha widać tylko literkę T, ale nowym sponsorem jest STS. Bukmacher za sezon sponsoringu strategicznego płaci 2,5 mln zł. Tak, na prezentacji sponsora tańczyły ładne dziewczyny.

• 25. min.

Od czasu zakończenia umowy z s.Oliver Lech nie zarabiał na reklamach na koszulkach, choć napisy nosił: amica.smart oraz fundacji wygrajżycie.pl. Dawniej Kolejorza sponsorowała m.in. firma Erge oraz.... Wielkopolska.