GKS Bełchatów

Bramki:
Kartki:

• sobota, 16 marca 2013
  • Dzień dobry z Poznania, gdzie o godz. 18 rozpocznie się mecz wicelidera ekstraklasy Lecha z ostatnim w tabeli GKS Bełchatów. O wyjściowym składzie Lecha już informowaliśmy, oto potwierdzenie jedenastki oraz zestawienie gości.

Lech: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Szymon Drewniak - Aleksandar Tonew, Kasper Hämäläinen, Karol Linetty - Łukasz Teodorczyk.

GKS: Emilijus Zubas - Adrian Basta, Maciej Wilusz, Seweryn Michalski, Rafał Kosznik - Patryk Rachwał, Szymon Sawala - Łukasz Madej, Kamil Wacławczyk, Bartosz Żurek - Mateusz Mak.

• Nikt tak nie uwiera Lecha w Poznaniu jak GKS Bełchatów. Przełamanie Lecha może więc być podwójne - zwycięstwo nad bełchatowianami to jedna sprawa, wygrana po czterech kolejnych porażkach u siebie - druga.

Z nikim innym w ekstraklasie Lech nie wygrał w Poznaniu tak dawno [WIDEO]

Lech Poznań w ostatnich dziesięciu latach potrafił u siebie pokonać Manchester City czy Sporting Braga, nie wspominając o wszystkich zespołach aktualnie grających w ekstraklasie - wszystkich z wyjątkiem jednego, GKS Bełchatów. Mecz Lech - GKS w sobotę o godz. 18, relacja na POZNAN.SPORT.PL

• Ostatnia poznańska wygrana Lecha z GKS Bełchatów w ekstraklasie zdarzyła się 23 września 1998 roku! W tym meczu grał jeszcze w Kolejorzu Maciej Żurawski.

• Poznańscy kibice liczą dziś na powołanego do reprezentacji Polski na mecze z Ukrainą i San Marino Łukasza Teodorczyka. Sprowadzony z Polonii napastnik zagra dziś pierwszy raz w pierwszej jedenastce Lecha. W Zabrzu i Chorzowie wchodził z ławki rezerwowych, z Polonią pauzował za żółte kartki.

Łukasz Teodorczyk z Lecha Poznań: Podobno nie strzeliłem jeszcze gola dla Polski

- O powołaniu do reprezentacji Polski dowiedziałem się już po treningu Lecha Poznań. No przecież nie biegamy po boisku podczas zajęć z telefonami przy tyłku - mówił we Wronkach Łukasz Teodorczyk, jedyny lechita powołany do kadry Polski przez selekcjonera Waldemara Fornalika.

• GKS Bełchatów nie przegrał żadnego z trzech pierwszych meczów rundy rewanżowej. Żadnego też jednak nie wygrał. Na jego koncie są trzy remisy 0:0 - z Wisłą Kraków, Legią Warszawa i Widzewem Łódź.

• Trwa przywitanie obu drużyn. Lech zagra na niebiesko-biało, GKS Bełchatów na biało-czarno.

• 1. min.

Kasper Hämäläinen i Łukasz Teodorczyk rozpoczynają mecz na środku boiska. Gramy!

• 3. min.

Pierwsza okazja gości! Łukasz Madej zagrywa z prawej strony na lewą do Bartosza Żurka, ten ma spooooro czasu na oddanie strzału, bo żaden z obrońców mu nie przeszkadza. Strzał jest niezły, ale nie na tyle, by Jasmin Burić nie odbił piłki. Pierwsze ostrzeżenie dla Lecha.

• 5. min.

Odpowiedź Lecha. Tonew w swoim bułgarskim stylu jeźdźca bez głowy pędzi na bramkę rywali i w swoim stylu decyduje się na strzał. Wychodzi gorzej niż zwykle - piłka ląduje na trybunie za bramką.

• 8. min.

Na przedmeczowej konferencji prasowej Hubert Wołąkiewicz przypomniał, że były takie czasy, gdy Lech w pierwszym kwadransie miażdżył rywali. I że poznaniacy muszą wrócić do stylu, którego rywale się boją. Bełchatowianie póki co na zbyt przerażonych nie wyglądają.

• 11. min.

Luis Henriquez, piłkarz, który ćwiczy w pięciu koszulkach, mocno rzuca piłkę z autu do Kaspra Hämäläinen, Fin odgrywa ją głową do Aleksandara Tonewa. Bułgar strzela mocno, po ziemi i prosto w bramkarza.

• 13. min.

Patryk Rachwał w walce o piłkę trafia w nos Łukasza Trałkę. Nokautu nie ma, pomocnik Lecha po chwili wstaje.

• 15. min.

Kwadrans gry za nami - Lech absolutnie nie miażdży bełchatowian.

• 16. min.

Po błędzie Macieja Wilusza w dobrej sytuacji jest Łukasz Teodorczyk. Zamiast strzelać albo dryblować za długo podejmuje decyzję i w końcu traci piłkę.

• 18. min.

I sytuacja się odwraca. Błąd Henriqueza może wykorzystać Wacławczyk. Strzela, ale Burić spokojnie łapie piłkę.

• 19. min.

Ładny przechwyt piłki przez Wołąkiewicza, który oddaje ją do Hämäläinen. Reprezentant Finlandii wbija się między dwóch rywali i próbuje zwrócić piłkę do kapitana Lecha, który jest już w polu karnym. Nieskutecznie.

• 21. min.

Łukasz Madej nie jest ulubionym piłkarzem poznańskiej publiczności. Najpierw nasłuchał się obelg, teraz w jego kierunku lecą śnieżki podczas wykonywania rzutu rożnego.

• 24. min.

Prawdopodobnie jedyną zadowoloną osobą z marcowej pogody w Poznaniu jest Kasper Hämäläinen, który został powołany na mecz o punkty reprezentacji Finlandii z hiszpańskimi mistrzami świata i Europy.

Fin Kasper Hämäläinen: Nareszcie jest mi ciepło w marcu!

- Cieszę się, że się doczekałem - mówi piłkarz Lecha Poznań Kasper Hämäläinen. - Wreszcie mogę trenować w marcu w cieplarnianych warunkach - dodaje. Kasper Hämäläinen pochodzi z Finlandii

• 26. min.

Szarpana gra, straty z obu stron.

• 28. min.

Kontynuacja tematu strat i szarpania: po swoim błędzie Szymon Drewniak próbuje odzyskać piłkę przy pomocy szarpania Kamila Wacławczyka za koszulkę. Sędzia uznaje, że należy mu się za to żółta kartka.