Lech Poznań - Dinamo Bukareszt na turnieju Marbella Cup

• na ?ywo

• poniedziałek, 04 lutego 2013
  • Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo, zapraszamy w czwartek.

Codziennie natomiast na POZNAN.SPORT.PL obszerne i drobiazgowe relacje ze zgrupowania Lecha Poznań w Hiszpanii. mamy tu swoich ludzi :) Zapraszamy do lektury

• Kolejny mecz Lecha w Marbella Cup w czwartek. I znów będzie to rywal z Rumunii, tym razem Rapid Bukareszt.

Mecz odbędzie się wcześnie, już o godz. 11. I nie w San Pedro de Alcantara, ale w Marbelli

• KONIEC SPOTKANIA! Lech Poznań przegrał z Dinamem Bukareszt 1:3. Nie odpada z turnieju, ale już go nie wygra. Nie ma też szans na starcie w kolejnych rundach z najsilniejszymi ekipami, np. Dynamem Kijów.

• 88. minuta. Znakomita okazja zmarnowana przez młodego Michała Jakóbowskiego. Był przed polem karnym i za długo zwlekał z podaniem do Vojo Ubiparipa. gdy zagrał, Rumuni przejęli piłkę

PS

Nie, to nie błąd. Nazwisko młodego lechity rzeczywiście piszemy przez Ó

• 87. minuta. Zamieszanie pod bramką Rumunów. Bramkarz wyszedł z bramki, zgubił piłkę, ale poznaniacy nie zdołali jej wbić.

Dinamo wyszło z kontrą i to zabójczą. Piłka w siatce Lecha, ale Sorin Stratila był na spalonym. Wynik bez zmian.

• 85. minuta. Kolejna dobra akcja dla lechitów. Przedarł się aż po linię końcową Kebba Ceesay, dośrodkował, ale piłka minęła głowy jego kolegów wbiegających w pole karne Dinama.

• 84. minuta. Teraz próbuje strzelać Mateusz Możdżeń, ale za słabo

• 82. minuta. Dobra okazja Vojo Ubiparipa, ale rywale są silniejsi fizycznie

• 82. minuta. Żółta kartka dla Łukasza Trałki

• Lech zbierał się do wyrównania, tymczasem to Rumuni wbili piękną bramkę. Strzelił ją fantastycznym strzałem Curtean. Co za gol!!!

• 76. minuta. GOOOOOOOLLLLL, ale dla DINAMA!

• 75. minuta. W pierwszej połowie Lech nie był gorszy, a przegrywał. teraz po okresie słabszej gry strzela gola kontaktowego. Mecz nie trzyma się logiki

• Tam jeszcze była jedna żółta kartka dla Rumunów, ale już nie zauważyliśmy dla kogo. :(

• Piotra Reissa strzelającego gola dla Kolejorza nie ogląda się ostatnio zbyt często. Czy doczekamy się bramki w meczu ligowym!

• 40-letni piłkarz Lecha Poznań nie tyle strzelił, co niemal po koszykarsku wrzucił Rumunom piłkę do siatki. Miał świetną okazję, rzut wolny z linii pola karnego. Wykorzystał ją! 1:2!!

• 70. minuta. TAAAAAAAK!!!! GOOOOOOOOL! PIOTR REISS!!!!!!!!

• 69. minuta. Piotr Reiss robi rozkrok niczym Cristoano Ronaldo. Uderza i ...

• 68. minuta. Faulowany Mateusz Możdżeń. Rzut wolny niemal z linii pola karnego. Może teraz!!

• 67. minuta. Na boisku młody Michał Jakóbowski, który tak dobrze spisywał się w poprzednich meczach sparingowych.

• 67. minuta. Uderza Piotr Reiss, piłka szybuje łukiem, ale wpada w ręce bramkarza

• Lechu Poznań - prosimy o chociaż jeden dobrze wykonany stały fragment gry! Może teraz... mamy rzut wolny

• Druga polowa pod dyktando Rumunów, trzeba to przyznać.

• 64. minuta. Kolejna żółta kartka dla Rumunów. Za zbyt szybkie wybiegnięcie z muru.

• Słówko na temat jednego z najbardziej niebywałych zdarzeń w dziejach europejskiego futbolu, z udziałem Dinama Bukareszt. Zostało ono ukarane walkowerem 0:3 z mecz u siebie z czeskim Slovanem Liberec. Wydawało się, że to koniec marzen o awansie. Tymczasem Rumuni pojechali do Czech i ... odrobili straty. Wygrali 3:0 i awansowali po karnych. Niebywałe!

• 61. minuta. Pierwsza żółta kartka dla lechitów. Ukarany za faul Hubert Wołąkiewicz

• 59. minuta. cztery zmiany w Kolejorzu. Na boisku widzimy Szymona Drewniaka, Mateusza Możdżenia, Vojo Ubiparipa i Piotra Reissa. Zeszli Murawski, Ślusarski, Linetty i Lovrencsics

• Znów błąd obrony Kolejorza, która zostawiła groźnego Mirceę Axente i Rumun podwyższa prowadzenie Dinama na 2:0.

• 55. minuta. GOOOOOOOLLLLL DLA DINAMA. Już 0:2!!!

• 54. minuta. Rumuni kolekcjonują kartki. Teraz ukarany Mircea Axente, który fauluje Karola Linettego. Młody lechita to specjalista od łapania rywali na faule na sobie.

• 53. minuta. Na boisko wchodzi niejaki Sorin Stratila. Na razie jeszcze nie wiemy, kogo zmienił

• 51. minuta. Lech znów źle wykonuje rzut rożny. To wciąż nie jest jego mocna strona.

• Oto on. Pamiętacie tego piłkarza? Grał w Wiśle jakieś dwa lata temu

• Rumuńska drużyna nie będzie jednak grała w osłabieniu, gdyż za wyrzuconego Senegalczyka wchodzi na boisko ... inny Senegalczyk. To zresztą Issa Ba, były gracz Wisły Kraków

• 48. minuta. CZERWONA KARTKA! Za brzydki faul dostaje ją Senegalczyk Boubacar Mansaly z Dinama. Uderzył bez piłki Karola Linettego

• 46. minuta. Znakomita okazja dla Dinama. Mircea Axente (niezły piłkarz!) strzela i piłka ociera się o ciało Huberta Wołąkiewicza. Gola nie ma

• GRAMY DRUGĄ POŁOWĘ. Zmian zdaje się nie ma

• W przerwie także garść wyników z innych meczów Marbella Cup:

Torpedo Kutaisi - Rapid Bukareszt 1:1 karne 4:3

I w tej parze znajduje się kolejny rywal Lecha.

Atletico Paranaense (Brazylia) - Ludogorec Rażgard (Bułgaria) 6:2

Dynamo Kijów - Otelul Gałacz 1:0

• Przerwę wykorzystamy także na maly dreszczyk związany z najsłynniejszym z Rumunów.

• ktoś zaznaczył ''wkurza'' przy zdjęciu trenera Mariusza Rumaka. Naprawdę poznański szkoleniowiec działa Wam na nerwy?

Mamy przerwę, więc możemy chwilę o nim pomówić...

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Kolejorz przegrywa 0:1 z rywalem, który gra mądrze i dobrze, jest bardzo groźny i skuteczny.

• 45. minuta. Steliano Filip z żółtą kartką. W kartach 3-0 dla Dinama

• 44. minuta. Kolejna świetna, energiczna akcja Gergo Lovrencsica. Przyznam, że Węgra będziemy obserwowali wyjątkowo wnikliwie podczas tego zgrupowania. To dla niego kluczowy okres, bo w rundzie jesiennej zgasł po dobrym początku. teraz ma być tak przygotowany, że wiosna 2013 ma należeć do niego.

• 42. minuta. Mądra gra Rumunów, naprawdę. Wyszli wysoko, naciskają Lecha na 30-40. metrze od bramki. Zmuszają do fauli. Jeśli są osłabieni, to pytanie, jak grają w pełnym składzie...

• 40. minuta. Gergo Lovrencsics na skrzydle = dynamika. Ale dwóch Rumunów na jednego Węgra... Nie miał szans.

• 39. minuta. Alexandry Dandea z Dinama Bukareszt z żółtą kartką. Drugi kartonik dla gracza z Rumunii.

• Lech stara się grać ciekawie, z włączaniem się do akcji graczy defensywnych. To na plus.

Rumuni łatwo go oskrzydlają i grożą podczas stałych fragmentów gry. To minus.

No i Lech jest nieskuteczny. Brakuje mu szybkości (to na razie zrozumiał) i umiejętności wykańczania akcji (to w sumie też).

• 37. minuta. Rzut wolny dla Rumunów. Nie strzelają jednak, ale wrzuca miękko Munteanu. Lechici sobie z tym radzą.

• Bartosz Ślusarski zmarnował już dwie okazje bramkowe. Czas na gola najlepszego strzelca Kolejorza!!!

• 35. minuta. Kapitalna okazja dla Dinama! Mircea Axente blisko strzelenia Lechowi drugiego gola

• 30. minuta. Ładna akcja Lecha w środku pola, przyspieszenie w wykonaniu Gergo Lovrencsicsa, ale Kebba Ceesay nie doszedł do piłki w dobrej sytuacji.

• ... czas zatem przedstawić szkoleniowca Dinama Bukareszt. To pan Cornel Tarnal, znacznie starszy od Mariusza Rumaka. Wieloletni reprezentant Czerwonych Psów z lat 70. i 80.

• Trenera Lecha Poznań chyba dobrze znamy. To Mariusz Rumak, jeden z najmłodszych szkoleniowców ekstraklasy...

• 26. minuta. Kolejorz przechwytuje piłki w środku pola, ale ma kłopoty z zawiązaniem akcji w ostatniej fazie. Rzuty rożne na razie nie przynoszą rezultatu, ale widać sporą ochotę do gry.

• 24. minuta. Kolejna znakomita okazja dla Kolejorza zmarnowana! Po błędzie obrony piłka padła łupem Węgra Gergo Lovrencisca. Po jego strzale mija jednak bramkę.

• Starsi kibice może pamiętają najsłynniejszego gracza w dziejach Dinama Bukareszt. Kłaniają się lata 70.

• 21. minuta. Bartosz Ślusarski znów w akcji na rumuńską bramkę! Piłka mija bramkę. Aj!!

• Czyli tak... wiemy już, że zachowanie przy stałych fragmentach gry mamy podczas zgrupowania w Hiszpanii do poprawki.

Co dalej?

• To Kebba Ceesay, który przed chwilą leżał i trzymał się za boląca pachwinę nie zdążył na czas wrócić i upilnować Rumuna. Kebba Ceesay na środku obrony to zły pomysł?

Jak myślicie?

• Środkowy obrońca Dinama Alexandru Dandea włączył się do akcji, przejął dośrodkowanie z lewego skrzydła i mamy 1:0 dla Rumunow!!!!!!

• 13. minuta. GOOOOLLLLL DLA DINAMA!!!

• 13. minuta. Leży Kebba Ceesay. Jakiś uraz?

• 11. minuta. Autokar zaparkowany za bramką Dinama. Autokar także w polu karnym - cały rumuński zespół stoi w murze.

Ładne uderzenie Huberta Wołąkiewicza mija ten mur, ale mija również bramkę.

Po rzucie rożnym Aleksandar Tonew ostrzeliwuje bramkę rumuńskich rywali. Także niecelnie

• 10. minuta. Tuż przed polem karnym szarżującego Bartosza Ślusarskiego powala aż dwóch Rumunów. Cristian Scutaru dostaje żółtą kartkę, a Lech ma świetną okazję z rzutu wolnego z 20. metrów!

• 9. minuta. Rumuni sprawnie oskrzydlili Lecha w miejscu, gdzie biega młody Tomasz Kędziora. Zepsuli jednak dośrodkowanie.

• 8. minuta. Zapomnieliśmy poinformować, że Lech gra w jednolicie niebieskich strojach, natomiast Czerwone Psy dzisiaj na biało.

• 6. minuta. Drużynę Rumunii czeka jeszcze w środę mecz towarzyski z Australią i selekcjoner Victor Piturca nie chce zwolnić graczy z pola powołanych do kadry na Marbella Cup. Rumuni twierdzą, że są bardzo osłabieni i Lech może wygrać

• 4. minuta. Świetne zagranie do Bartosza Ślusarskiego i lechita biegł sam na bramkę rywali. Bramkarz wyszedł jednak odważnie, skrócił kąt i gola nie ma. DOBRA OKAZJA DLA LECHA

• teraz piłkę takim ostrym łukiem posyła w stronę bramki Jasmina Buricia rumuński napastnik Andrei Cristea. Niecelnie

• Aleksandar Tonew już uderza na bramkę rywali! To 40. sekunda

• ... zwłaszcza za meczami na takiej ładnej, trawiastej murawie jak w San Pedro de Alcantara. W Andaluzji mamy 15 stopni Celsjusza.

• Zaczęliśmy! Stęsknieni za meczami? Bo my tak!!! Bardzo!

• A wracając do meczu, jak mówiliśmy - Lech dzisiaj bez Luisa Henriqueza, który wyskoczył na chwilę na zgrupowanie kadry Panamy. Ona szykuje się do meczów eliminacyjnych mistrzostw świata, a ''Lusia'' to żelazny reprezentant tego kraju. Nikt w Lechu nie ma więcej występów w kadrze niż on.

• Przyjrzyjmy się nazwiskom rywali...

Bramkarz Cristian Balgradean i gracze z pola Constantin Nica, Srgian Luchin, Dragos Grigore i Marius Alexe grali przeciwko Polsce w niedawnym meczu towarzyskim. Rumunia przegrała go 1:4 i teraz rumuńska prasa cieszy się, że to był tylko sparing. Jednym z nielicznych chwalonych graczy był właśnie Constantin Nica.

Dodajmy, że piłkarze Dinama daleko z tego meczu nie mieli, gdyż odbył się od w pobliskiej Maladze.

• Skąd wzięła się ta nazwa ''czerwone Psy'' i dlaczego Rumuni jej używają - może będzie okazja jeszcze o tym wspomnieć. Na razie skład bukaresztańskiej drużyny:

Cristian Balgradean - Laurentiu Rus, Cristian Scutaru, Alexandru Dandea, Nicolae Musat - Alexandru Curtean, Boubacar Mansaly ,Catalin Munteanu, Steliano Filip - Andrei Cristea, Mircea Axente

• W tej sytuacji wypisywane niekiedy przez wandali na murach hasła ''[wpisać nazwę klubu] PSY'' w wypadku Dinama Bukareszt zupełnie nie działają.

• A skoro już jesteśmy przy tematach zwierzęcych, to zauważmy, iż dzisiejszy rywal Kolejorza - rumuński zespół Dinamo Bukareszt - ma niezwykły herb. Musimy przyznać, że jest to jeden z najefektowniejszych herbów piłkarskich, jakie w życiu widzieliśmy. Cóż tu mamy?

Dwa czerwone psy.

I taki też jest przydomek Rumunów. ''Czerwone Psy''.

• Mieszkańcy San Pedro de Alcantara mają właściwie jedną pasję - to corrida.

Kto zatem dziś wystąpi w roli byka, a kto będzie torreadorem? Trener Mariusz Rumak?

• Dajmy może większe oddalenie, abyśmy zorientowali się gdzie jesteśmy. Jesteśmy w Andaluzji, w południowo-wschodniej Hiszpanii, gdzieś między Malagą a Gibraltarem.

San Pedro de Alcantara leży 10 km od miejscowości Marbella, obok wzgórz, z których Pico del Astonar wznosi się na 1270 m np.m. i nazywany jest La Concha, czyli Muszelka.

• Dzisiejsze spotkanie z Rumunami odbywa się bowiem nie w Marbelli, ale w małej miejscowości San Pedro de Alcantara. To niedaleko

• ... a jeśli Lech wygra z Dinamem Bukareszt, wówczas w kolejnym meczu spotka się z gruzińskim zespołem Torpedo Kutaisi. W pierwszym meczu Marbella Cup wygrało ono bowiem z innym rumuńskim zespołem Rapidem Bukareszt (pod żadnym pozorem nie mylić z Dinamo - ich kibice tego nie lubią!) rzutami karnymi.

Jeśli natomiast Lech przegra, wtedy to właśnie Rapid Bukareszt będzie jego kolejnym przeciwnikiem w Marbelli.

• Młody Tomasz Kędziora wyląduje na prawej obronie, gdyż brakuje w składzie Luisa Henriqueza - jest na zgrupowaniu Panamy przed meczami eliminacji mistrzostw świata. Trener Mariusz Rumak musi zatem przemeblować obronę. Ciekawi jesteśmy, jak ona wypadnie

• A oto skład Kolejorza na to spotkanie:

Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz - Łukasz Trałka, Rafał Murawski - Gergo Lovrencsics, Karol Linetty, Aleksandar Tonew - Bartosz Ślusarski

Piłkarze rezerwowi: Aleksander Wandzel, Krzysztof Kotorowski, Błażej Cyfert, Szymon Drewniak, Mateusz Możdżeń, Michał Jakóbowski, Bartłomiej Olejniczak, Piotr Reiss, Vojo Ubiparip

• Witamy i rozpoczynamy relację na żywo z pierwszego meczu Lecha Poznań w ramach turnieju Marbella Cup w Hiszpanii. Rywalem będzie rumuński zespół Dinamo Bukareszt.

• niedziela, 03 lutego 2013
  • Zgrupowanie w Hiszpanii to najważniejszy punkt zimowych przygotowań Lecha Poznań do rundy wiosennej. Poznaniacy rozegrają trzy mecze w ramach turnieju Marbella Cup. niewykluczone że zorganizują jeszcze jeden lub dwa dodatkowe sparingi. Będzie to zależało od trenera Mariusza Rumaka.

Lech Poznań wylądował w Hiszpanii. Rozpoczęło się kluczowe zgrupowanie

Samolot z ekipą Lecha Poznań w niedzielę rano szczęśliwie dotarł do Hiszpanii, gdzie przez 10 dni poznaniacy będą w cieple przygotowywali się do rundy wiosennej. W poniedziałek rozpoczną swój udział w Marbella Cup.

• Meczem z Dinamem Bukareszt piłkarze Lecha Poznań rozpoczynają swój udział w towarzyski turnieju Marbella Cup. Początek spotkania o godz. 18.30.