Baniak kontra Kolejorz: Lech Poznań - Miedź Legnica 0:1 [zapis relacji]

0 1
  • na ?ywo

• wtorek, 29 stycznia 2013
  • 90. min. + 3

Koniec meczu! Lech Poznań przegrywa 0:1 z Miedzią Legnica po golu Jakuba Grzegorzewskiego. Kolejorz przegrywa drugi sparing tej zimy - w piątek uległ Flocie Świnoujście. W niedzielę poznaniacy lecą na obóz do Hiszpanii, gdzie wezmą udział w Marbella Cup. Już teraz zapraszamy na relacje POZNAN.SPORT.PL z tych spotkań.

Zobacz zdjęcia z meczu Lech Poznań - Miedź Legnica

Karol Linetty faulowany tuż przed polem karnym. Strzela Piotr Reiss i... trafia w mur. Piłka leci jeszcze do Murawskiego, który ładnie strzela głową, ale dobrze interweniuje Bledzewski.

• 90. min. + 1

Jeszcze jedna szansa Lecha: Reiss wrzuca z rzutu wolnego, głową zgrywa piłkę Kamiński, a strzelać próbuje Kędziora. Ale nie sięga do piłki.

• 90. min.

Sędzia dolicza dwie minuty do podstawowego czasu gry.

• 89. min.

I jeszcze jedna zmiana w Miedzi: Wosiek za Kasperkiewicza.

• 86. min.

Ależ strata Marcina Kamińskiego! Taki błąd nie przystoi reprezentantowi Polski na Euro (nawet jeśli rezerwowemu).

• 83. min.

Zmiana w Miedzi: za Łobodzińskiego - Kuciński.

• 80. min.

SŁUPEK! Piotr Reiss z pola karnego strzela w słupek. 40-latek nie może się doczekać gola po powrocie do Lecha. Chwilę wcześniej Michał Jakóbowski próbuje strzelić przewrotką, ale nie trafia w piłkę.

• 79. min.

Zmiana byłych lechitów w Miedzi: Mariusz Mowlik za Zbigniewa Zakrzewskiego.

• 77. min.

Powinien być gol! Linetty dostaje piłkę od Tonewa, mija obrońcę w polu karnym, ale zamiast strzału oddaje piłkę Reissowi. Ten strzela tuż nad poprzeczką.

• 75. min.

Kwadrans meczu do końca, w ataku Miedź. Z wolnego wrzuca Łuszkiewicz, Zakrzewski wlatuje w bramkarza Lecha.

• 70. min.

Blisko gola samobójczego Miedzi po akcji Tonewa, wcześniej Ślusarski gubi piłkę w polu karnym.

• 68. min.

Daniel Tanżyna wchodzi za Mateusza Banego.

• 66. min.

Bardzo ładna akcja Lecha, która nie kończy się strzałem. Najpierw przechwyt Murawskiego, potem Reiss przepuszcza piłkę między nogami obrońcy, Tonew (szok!) nie strzela, a oddaje piłkę do Reissa. Ten w końcu traci futbolówkę.

• 65. min.

Znów akcja Tonewa, którą kiepskim strzałem kończy Reiss.

• 63. min.

Kolejne zmiany w bramce: Lenkiewicz za Madejskiego, a do bramki Bledzewski za Ptaka.

• 62. min.

I już nowy piłkarz na boisku może strzelić gola. Łuszkiewicz niepilnowany w polu karnym strzela po ziemi obok słupka Szymańskiego. Wcześniej - w końcu! - dobrze wykonany rzut rożny przez Lecha: Reiss prosto na głowę Ślusarskiego. Niepilnowany napastnik Lecha posyła piłkę nad poprzeczką.

• 61. min.

Adrian Łuszkiewicz wchodzi za strzelca gola Jakuba Grzegorzewskiego.

• 59. min.

Aj! Lech mógł wyrównać. Ładna akcja Kędziory, który zagrywa na lewo do Tonewa. ten przekłada piłkę na prawą nogę i strzela. Piłka po nodze Łobodzińskiego leci tuż obok słupka.

• 56. min.

Murawski świetnie podaje na prawo do Ślusarskiego. Ten dużo gorzej do Jakóbowskiego. Druga połowa w wykonaniu Lecha póki co słabsza niż pierwsza.

• 51. min.

Róg dla Lecha. Reiss dośrodkowuje, Kamiński strzela głową - nad poprzeczką.

Marcin Kamiński: Nie jestem już młody

- Mój cel na wiosnę to miejsce w podstawowej jedenastce Lecha Poznań. Dopiero gdy uda mi się do niej wrócić, będę mógł znów zacząć myśleć o reprezentacji Polski - mówi obrońca „Kolejorza” Marcin Kamiński

• 50. min.

Tonew do Ślusarskiego, który niepilnowany strzela z dwunastu metrów. Słabo i po ziemi - Ptak łapie piłkę.

• 47. min.

Pierwsza akcja Tonewa kończy się nieudaną próbą strzału jednego z napastników Lecha.

• 46. min.

Zmiany w Miedzi: Bartczak za Zasadę i Nowacki za Marciniaka.

• 46. min.

Drugą połowę zaczyna Miedź.

• 45. min.

Jedenastka Lecha na drugą połowę: Szymański - Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Gajda - Murawski, Linetty - Jakóbowski, Reiss, Tonew - Ślusarski.

• 45. min.

Wiadomo, że Lech ma sprowadzić napastnika, ale być może też obrońcę. Wiedza jest taka, że ma to być defensor z zagranicy.

Lech Poznań pozyska jeszcze obrońcę? Ma być z zagranicy

Kasper Hämäläinen i Łukasz Teodorczyk to niejedyni piłkarze, z którymi Lech Poznań podpisze umowy transferowe w tym okienku. Zespół ma wzmocnić jeszcze obrońca.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Lech przegrywa do przerwy z Miedzią 0:1. Na drugą połowę wyjdą w większości - a może nawet w całości - zupełnie inne jedenastki.

• 45. min.

Mecz prowadzi sędzia Łukasz Araszkiewicz, syn Jarosława, byłego piłkarza Lecha i byłego trenera.

• 41. min.

I znowu strzela Trałka - tym razem głową, Ptak spokojnie broni.

• 39. min.

Rzut wolny pośredni dla Lecha w polu karnym! Piłka pięć metrów od bramki Miedzi, mur obrońców na linii. Luis Henriquez dotyka piłkę, a Łukasz Trałka... strzela bezpośrednio na bramkę. Prosto w mur.

• 34. min.

Vojo Ubiparip, po strzeleniu dwóch goli Warcie Poznań, próbuje pokonać bramkarza Miedzi. Ładnie strzela ''szczupakiem'' po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia - piłka leci obok bramki. Plus dla Lecha za akcję.

• 27. min.

Trener Mariusz Rumak może z bliska przyjrzeć się jak gra Mateusz Bany, którym Lech się interesuje. Bogusław Baniak swojego środkowego obrońcy nigdzie puszczać nie zamierza. Bany przedłużył umowę z Miedzią do czerwca 2015 r., więc Kolejorz musiałby go wykupić. Dziś prezentuje się całkiem nieźle.

Bogusław Baniak o Mateuszu Banym: W Lechu nie ma szans na grę

PRZEGLĄD PRASY. Trener Miedzi Legnica Bogusław Baniak nie chce się zgodzić na transfer obrońcy Mateusza Banego do Lecha Poznań, mimo że Kolejorz „najbardziej naciska” - informuje „Przegląd Sportowy”.

• 23. min.

Kibice Lecha czekają od pół roku na transfer napastnika, który zastąpi Artjomsa Rudnevsa. A ten radzi sobie w HSV bardzo, ale to bardzo przyzwoicie.

Rudnevs strzelił gola. Już ma ich tyle co Lewandowski w pierwszym sezonie [WIDEO]

Artjoms Rudnevs zdobył swojego ósmego gola dla HSV w 1. Bundeslidze. Napastnik, który do Hamburga przeszedł z Lecha Poznań, ma tyle samo goli co Jakub Błaszczykowski i cztery mniej niż inny król strzelców w barwach Kolejorza, Robert Lewandowski.

• 22. min.

Akcja Możdżenia z Ceesay'em, zagranie w pole karne do Łukasza Trałki, który nie sięga piłki.

• GOOOOOOL

19. min.

GOOOOOOOOOOOOOL! Jakub Grzegorzewski strzela głową dla Miedzi. Świetna akcja na lewej stronie Piotra Madejskiego, dośrodkowanie, niepewna interwencja Krzysztofa Kotorowskiego, który trąca piłkę, ta spada na głowę Grzegorzewskiego. Jest 1:0 dla Miedzi.

• 15. min.

Drugi róg dla Lecha. Ivan Djurdjević lekko uderza piłkę głową i Aleksander Ptak nie ma problemów z chwyceniem futbolówki.

• 10. min.

Przebłysk Gergo Lovrencsicsa, który wpada w pole karne, oszukuje dwóch obrońców Miedzi i strzela obok lewego słupka. Najlepsza sytuacja Lecha do tej pory. Czyżby Węgier, który jesienią gasł z meczu na mecz, a i w poprzednich sparingach prezentował się przeciętnie, w końcu się obudził?

• 7. min.

Pierwszy strzał Miedzi - piłka po próbie Wojciecha Łobodzińskiego leci obok słupka.

• 4. min.

Z lewej strony nieźle dośrodkowuje Bartłomiej Olejniczak, piłkę pewnie chwyta Aleksander Ptak. Olejniczak walczy o załapanie się na zgrupowanie Lecha do Hiszpanii - jego przeciwnikiem jest m.in. Michał Jakóbowski, który dobrze pokazał się w piątkowych derbach z Wartą Poznań.

Skrzydłowy Lecha Poznań: Najwyższy czas walczyć o miejsce w składzie, mam już 20 lat

Dwa dobre mecze rozegrał w okresie przygotowawczym Michał Jakóbowski, który tej zimy wrócił z Warty Poznań do Lecha Poznań. - Jestem bardzo zmotywowany do walki o miejsce w kadrze na rundę wiosenną. To dla mnie praktycznie ostatnia szansa, by zaistnieć w Lechu - mówi 20-letni skrzydłowy Kolejorza.

• 2. min.

Pierwszy rzut rożny dla Kolejorza. Dośrodkowanie Luisa Henriqueza z pola karnego wybija Wojciech Łobodziński, jedyny piłkarz na boisku, który był na mistrzostwach Europy - w Austrii i Szwajcarii cztery lata temu. Z ławki Lecha może wejść jeszcze Rafał Murawski.

• 1. min.

Gramy! Mecz zaczyna Lech.

• Artur Marciniak, który tej zimy zmienił Wartę Poznań na Miedź, gra dziś od pierwszej minuty.

Były piłkarz Warty Poznań: Wierzę, że nie dojdzie do najgorszego

- Przyszłość Warty na pewno nie jest różowa, ale nawet w okrojonym składzie drużyna powinna spokojnie utrzymać się w I lidze - mówi w rozmowie ze „Sportem” Artur Marciniak, były pomocnik Lecha Poznań, który tej zimy przeniósł się z Warty Poznań do Miedzi Legnica.

• Znamy pierwsze jedenastki obu zespołów.

Lech: Kotorowski - Ceesay, Djurdjević, Cyfert, Henriquez - Trałka, Drewniak - Lovrencsics, Możdżeń, Olejniczak - Ubiparip,

Miedź: Ptak - Wołczek, Bany, Woźniczka, Zasada, Madejski, Łobodziński, Kasperkiewicz, Marciniak, Grzegorzewski, Zakrzewski

• W Poznaniu jest już piłkarz, który dziś lub jutro ma podpisać umowę z Lechem. Reprezentant Finlandii przeciw Miedzi jeszcze nie zagra, pierwszą okazję do zaprezentowania się dostanie dopiero w Hiszpanii, gdzie pierwszym rywalem Kolejorza w Marbella Cup będzie Dinamo Bukareszt.

Kasper Hämäläinen: Jestem w Poznaniu, więcej nie mogę powiedzieć

Lech Poznań finalizuje transfer pomocnika reprezentacji Finlandii, Kaspera Hämäläinena. Piłkarz Djurgaardens IF potwierdza w szwedzkim Aftonbladet, że jest już w Poznaniu. Lech, jeszcze bez Fina, zagra we wtorek o godz. 13 z Miedzią Legnica - relacja na POZNAN.SPORT.PL

• Trenerem Miedzi Legnica jest świetnie znany w Poznaniu Bogusław Baniak, który w 2002 roku wrócił z Lechem do ekstraklasy, a niedawno prowadził też Wartę. W jego drużynie jest kilku piłkarzy, którzy bronili barw poznańskich klubów: Zbigniew Zakrzewski, Mariusz Mowlik, Artur Marciniak, Andrzej Bledzewski i Grzegorz Bartczak. Miedź jesienią pokonała Wartę 5:2, czy dziś pokona też Lecha?

Warta Poznań rozgromiona w Legnicy, triumf trenera Bogusława Baniaka

Ostatni raz Warta Poznań straciła pięć goli w meczu ligowym dziewięć lat temu w trzeciej lidze, gdy we Włocławku uległa Kujawiakowi 2:5. Teraz Zieloni powtórzyli te rozmiary porażki w Legnicy, gdzie przegrali z Miedzią prowadzoną przez Bogusława Baniaka. - Wygrał zespół dojrzalszy i grający mądrze - podsumował trener legniczan, a były szkoleniowiec Warty.

• Dzień dobry z Wronek, gdzie o godz. 13 rozpocznie się sparing pomiędzy Lechem Poznań a Miedzią Legnica. Legniczanie walczą o awans do ekstraklasy. W weekend pokonali aż 4:1 mistrzów Polski, Śląska Wrocław.

Miedź Legnica, najbliższy rywal Lecha Poznań, rozgromił mistrzów Polski [WIDEO]

Legniczanie pod wodzą Bogusława Baniaka pokonali Śląska Wrocław aż 4:1. Lech Poznań zmierzy się z Miedzią Legnica we wtorek o godz. 13 - relacja akcja po akcji na POZNAN.SPORT.PL