Bramki:
Kartki:

• piątek, 01 marca 2013
  • 90. min.

Koniec meczu! Lech przegrywa i nie awansuje na pierwsze miejsce, a Polonia Warszawa zrównuje się z nim punktami. Do następnego meczu!

• 90. min.

I znów Murawski, i znów Pawełek. Sędzia dolicza trzy minuty. W Polonii Piekarski wchodzi, Pazio schodzi.

• 88. min.

Luksa kawałek za połową boiska wychodzi sam na sam, ale woli grać na czas i dograć piłkę koledze, a że robi to źle - futbolówkę przejmuje Lech.

• 86. min.

Murawski trafia w butelkę przy słupku - niestety dla Lecha leży on na zewnątrz bramki...

• 83. min.

Pierwsza żółta kartka. Łukasz Piątek tym razem w inny sposób wpisuje się do protokołu meczowego.

• 82. min.

Luksa za Przybeckiego.

• 81. min.

To być nie może. Piłka po strzale głową Trałki centymetry obok bramki.

• 77. min.

Linetty za Ślusarskiego. To trzeci z rezerwy w Lechu.

Co usłyszał II trener Lecha, gdy wysyłał rezerwowych na rozbieganie?

- Gdy w Chorzowie spojrzałem na ławkę rezerwowych, zobaczyłem powoływanego do kadry Teodorczyka, Możdżenia, który strzelił Manchesterowi City i Lovrencsicsa, który świetnie zaczął sezon - mówił trener Mariusz Rumak, który przekonywał, że w Lechu nie ma rezerwowych, tylko są piłkarze, którzy niebawem znów dostaną szansę gry. I na dowód tego, że ten sposób myślenia przyjęli też zawodnicy, przytoczył anegdotę.

• 77. min.

Tarnowski za Wszołka w Polonii.

• 76. min.

I Możdżeń i znów obok...

• 74. min.

Ślusarski z ostrego kąta, Pawełek na róg. Wpadnie w końcu czy nie?

• 67. min.

Tak blisko gola dla Lecha, a jednocześnie tak daleko! Najpierw Kasper Hämäläinen, po chwili Bartosz Ślusarski strzelają minimalnie niecelnie - po ziemi obok słupka z lewej strony Mariusza Pawełka!

• 64. min.

Możdżeń za Tonewa. Bułgar ze spuszczoną głową idzie od razu do szatni, nie dziękuje trenerowi, nie siada na ławce obok rezerwowych. Obrażalski?

• 62. min.

Trałka! Mało brakowało...

• 61. min.

Murawski strzela, ale nie wkłada w to ani wiary, ani siły. Pawełek spokojnie broni.

• 56. min.

Kolejna próba Tonewa: dalej niż bliżej celu.

• 55. min.

Ajjjjjjjjjjjj! Kebba Ceesay mocno wrzuca piłkę w pole karne prosto na głowę Bartosza Ślusarskiego! Najlepszy polski strzelec ekstraklasy minimalnie chybia.

• 51. min.

W tej chwili wygląda na to, że jednak później niż prędzej Lech dogoni Legię. Ale jeszcze 40 minut gry!

Rafał Murawski: Wierzymy w to, że prędzej czy później przeskoczymy Legię Warszawa

- Liczę na to, że nasza gra przy Bułgarskiej będzie funkcjonowała lepiej niż w rundzie jesiennej - mówi przed meczem z Polonią Warszawa, pierwszym w tym roku na swoim stadionie, kapitan Lecha Poznań Rafał Murawski.

• 50. min.

Przybecki próbuje lobować Buricia i prawie mu się to udaje! Mało brakowało, a byłoby 0:2!

• 47. min.

I od razu dwie szanse Serba! Najpierw strzał zza pola karnego - piłka podbita przez obrońcę ląduje w rękach Pawełka. Potem do bramki było bliżej - znów strzał celny, znów Pawełek.

• 46. min.

Zmiana: Vojo Ubiparip za Szymona Drewniaka.

• 45. min.

Do przerwy 0:1.

• 45. min.

Sędzia dolicza minutę gry do 45.

• 44. min.

Po drugiej stronie boiska strzela Kebba Ceesay. Nieźle, ale niecelnie.

• 43. min.

Luis Henriquez robi taki błąd, jak by nie chciał być więcej pierwszy w naszej sondzie. Wszołek zabiera mu piłkę, a jego strzał w ostatniej chwili jest zablokowany.

• 40. min.

Hubert Wołąkiewicz wykrakał.

Hubert Wołąkiewicz: Z Polonią Warszawa będzie trudniej, niż w Chorzowie

- Jesień zaczęliśmy dokładnie tak samo, od 4:0 z Ruchem Chorzów, a potem było różnie z naszą grą. Pamiętając o tym, tonujmy więc entuzjazm - mówi obrońca Lecha Poznań, Hubert Wołąkiewicz

• 40. min.

Tomasz Hołota też chce być jak Piątek. Też mierzy z daleka. Jasmin Burić na raty, ale łapie piłkę.

• 37. min.

Kapitan Polonii Daniel Gołębiewski próbuje być jak Piątek, ale to nie jest jego dzień. Piłka leci nad poprzeczką.

• 33. min.

Problem Lecha może się okazać spory, jeśli Polonia faktycznie zagra po włosku, a jej obrona będzie jak rygiel.

• 30. min.

Są dwie teorie: albo Tonew wie, że zagra tylko pół meczu i ma harować, albo usłyszał, że te włoskie kluby naprawdę go chcą i dziś oglądają ten mecz.

• 27. min.

POPRZECZKA! Tonew! Coraz bliżej... A zaczęło się od błędu Todorovskiego, którego naciskał Ślusarski.

• 25. min.

Tonew wpada w pole karne i z jego lewego narożnika, przy linii końcowej, dośrodkowuje. Piłka obija się o jedną z czarnych koszul i trafia w rękę Luisa Henriqueza. Ten twierdzi, że to wcale nie ręka. Sędzia twierdzi inaczej.

• 20. min.

W meczu pucharowym dwa lata temu gola samobójczego zdobył Manuel Arboleda. Co słychać u niego? Akurat mamy potrzebną rozmowę pod ręką. W skrócie: prosi Boga o zdrowie.

Manuel Arboleda: Wierzę w to, że z pomocą Pana Boga zagram jeszcze w tym sezonie

- Gram już w piłkę trochę lat i nigdy nie przytrafiła mi się taka kontuzja. Sytuacja jest trudna dla mnie. Jak każdy piłkarz chcę przecież grać, a tu taka poważna kontuzja, operacja - opowiada Kolumbijczyk Manuel Arboleda, który wciąż musi trenować indywidualnie po ubiegłorocznej operacji kolana

• 16. min.

Mariusz Pawełek wpuścił w swoim życiu wiele cudacznych goli, ale chyba żadnego akurat w meczu z Lechem. Teraz był blisko. Najpierw dał blisko podejść Ślusarskiemu, a gdy już pozbył się piłki, z prawie połowy lobowania próbował Łukasz Trałka. Bramkarz wrócił jednak na posterunek. Tym razem.

• 14. min.

Kasper Hämäläinen tym razem ma rzut wolny z lewej strony pola karnego. Z dośrodkowania wynika tyle, że po chwili piłka ląduje przed polem karnym - u Tonewa. Bułgar, który nie kryje się z tym, że chętnie zamieni klimat na włoski strzela - jak to on - całkiem nieźle. Tym razem jednak nad, a nie pod poprzeczką. Może kolejna próba będzie golem roku?

Trzy głosy zadecydowały! Aleksandar Tonew z Polonią Warszawa - to gol roku

Niezwykle zacięta była rywalizacja w głosowaniu na najładniejszą bramkę 2012 roku, jaką strzelił Lech Poznań. Zaproponowaliśmy je pod koniec zeszłego roku, teraz rozwiązujemy plebiscyt. Najładniejszy gol to strzał Aleksandara Tonewa z meczu z Polonią Warszawa w rundzie jesiennej.

• 10. min.

Kasper Hämäläinen ustawia piłkę 28 metrów od bramki, przed nim mur, bo to rzut wolny. Kibice wstrzymują oddech... Fin tym razem nie pokazuje swoich dobrych umiejętności wykonywania rzutów wolnych. Ostatnim, który strzelał przy Bułgarskiej był Semir Stilić...

Kto lepszy: Hämäläinen czy Stilić? Trener: Kasper jest szybszy

- Mogę powiedzieć o mierzalnych walorach fizycznych: Kasper jest szybszy i bardziej wydolny - mówi trener Mariusz Rumak spytany o porównanie Kaspra Hämäläinena i Semira Stilicia. Szkoleniowiec poznaniaków przyznał też, że jednym z powodów, dla których sprowadził reprezentanta Finlandii, są jego umiejętności wykonywania stałych fragmentów gry. Mecz Lech - Polonia w piątek o 20.45, relacja na POZNAN.SPORT.PL

• 7. min.

Obrona Lecha powinna się nad sobą zastanowić. Kolejna szansa Polonii - Daniel Gołębiewski ma dużo czasu, by obrócić się z piłką i strzelić z ok. 12 metrów. Tym razem gola nie ma.

• 6. min.

Łukasz Piątek zdobywa prowadzenie dla Polonii! Zawodnik Czarnych Koszul dostaje piłkę pod nogi po zagraniu Kebby Ceesaya, nie zastanawia się długo i strzela z ok. 20 metrów! Burić nie miał wiele do powiedzenia, bardzo ładny strzał. Lech zagubiony w obronie! Dosłownie moment wcześniej od połowy boiska z piłką biegł Miłosz Przybecki - zatrzymał go dopiero Burić.

• GOOOOOOL

6. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POLONII! 0:1!

• 1. min.

Gramy!

• Minuta ciszy poświęcona zmarłemu byłemu trenerowi Polonii Warszawa (niestety spiker o tym nie poinformował, przez co część kibiców jest zdezorientowana). Theo Bos prawie dokładnie dwa lata temu wygrał mecz w Poznaniu mecz Pucharu Polski.

• Ivan Djurdjević, który dziś jest poza meczową osiemnastką, odebrał właśnie od członka zarządu Lecha Piotra Rutkowskiego zegarek za sto meczów ligowych rozegranych dla Kolejorza. Zobaczymy, czy spotkanie z Polonią będzie mu się dłużyło.

• Po przebojach związanych z poznańską murawą - póki co - kibice Lecha mogą być spokojni. Wygląda nieźle. I całkiem zielono.

Lech Poznań wraca na Bułgarską. „Boisko wygląda dobrze, nawet bardzo dobrze” [ZDJĘCIA]

Ostatnie prace pielęgnacyjne trwają na murawie stadionu przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. W piątek wieczorem Kolejorz podejmie Polonię Warszawa na równym, zielonym boisku.

• W Poznaniu mamy dziś pierwszy oficjalny mecz w tym roku i pierwszy z trzema trybunami nazwanymi imionami członków słynnego tercetu A-B-C. Wygląda to tak:

Członkowie legendarnego tercetu A-B-C patronami trybun na stadionie w Poznaniu

Imieniem Teodora Anioły, Edmunda Białasa i Henryka Czapczyka nazywać będą się trybuny stadionu miejskiego w Poznaniu. Trybuna numer II, zwana „Kotłem”, pozostanie przy nazwie, którą zwykli posługiwać się sami kibice.

• Kto jeszcze pamięta Krzysztofa Kotorowskiego w Groclinie Dyskobolii Grodzisk Wlkp.? Trener Polonii Piotr Stokowiec był jego kumplem z drużyny.

Piotr Stokowiec wraca do Wielkopolski. Kiedyś grał tu z obecnym bramkarzem Lecha Poznań

Trener Polonii Warszawa - najbliższego rywala Lecha Poznań - Piotr Stokowiec był kiedyś niezłym piłkarzem. Przez rok grał w Dyskobolii Grodzisk Wlkp., z której odszedł do duńskiego Akademisk Boldklub. Trafił do Wielkopolski w niecodziennych okolicznościach, a transfer oznaczał dla niego odwieszenie w prawach zawodnika.

• Potwierdził się pierwszy skład Lecha z Szymonem Drewniakiem i Luisem Henriquezem, o którym pisaliśmy tutaj.

Lech: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz, Luis Henriquez - Rafał Murawski, Łukasz Trałka - Szymon Drewniak, Kasper Hämäläinen, Aleksandar Tonew - Bartosz Ślusarski.

Polonia: Mariusz Pawełek - Adam Pazio, Jakub Tosik, Igor Morozov, Wojciech Szymanek, Aleksandar Todorovski - Miłosz Przybecki, Tomasz Hołota, Łukasz Piątek, Paweł Wszołek - Daniel Gołębiewski.

• Dobry wieczór z Poznania! Jeśli Lech pokona dziś Polonię Warszawa, co najmniej do jutra będzie liderem ekstraklasy. W pierwszej kolejce rundy wiosennej poznaniacy rozjechali 4:0 Ruch w Chorzowie, a Czarne Koszule zremisowały 1:1 z Lechią Gdańsk. Trener Kolejorza Mariusz Rumak zauważa odwagę trenera Piotra Stokowca i nowy, ''włoski'' system gry.

Trener Lecha: Polonia zaczęła grać jak włoskie drużyny

- Nie zgodzę się, że Polonia Warszawa to słabszy zespół. Jak zaczynał się sezon, też wszyscy mówili, że Polonia po dwóch tygodniach treningów nie będzie w stanie dobrze grać. A ona skończyła jesień na trzecim miejscu - mówi trener Kolejorza Mariusz Rumak. Mecz Lech - Polonia w piątek o 20.45, relacja na POZNAN.SPORT.PL