Lech Poznań - Cracovia 2:1. Kawał futbolu przy Bułgarskiej. Gol Gajosa daje Lechowi zwycięstwo [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 06 marca 2016
  • 19:55

I to na tyle z Bułgarskiej. Widzimy się przy okazji następnej ekstraklasowej relacji!

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec meczu! Lech Poznań pokonuje Cracovię 2:1 po naprawdę niezłym meczu. Mało fauli, dużo ładnych akcji i trzy gole. Prawie 25 tysięcy kibiców na trybunach nie może narzekać.

• 90. min. + 1

Naprawdę dobra końcówka meczu w wykonaniu Jóźwiaka. Teraz wyszedł z kontrą, ale przytomnie ja zastopował. Cracovia zostawia duuużo miejsca z tyłu i idzie na całość. Są emocje.

• 90. min.

I trzecia zmiana gości - Adamczyk za Wójcickiego.

• 89. min.

Mogło, a nawet powinno być 3:1! Bliźniacza akcja do tej bramkowej - Lovrencsics do Gajos, ale ten zamiast strzelać wolał oddać piłkę Tettehowi. Ghańczyk uderzył potężnie, ale niecelnie.

• 88. min.

Zmiana w Cracovii - schodzi Kapustka, za niego Karaczanakow.

• 87. min.

Kapitalne dośrodkowanie Lovrencsicsa! Węgier płasko dograł na pole karne z prawej flanki, na pierwszy słupek niczym rasowym snajper nabiegł Gajos i strzałem przy słupku pokonał Sandomierskiego. Ile tu było dynamiki!

• GOOOOOOL

85. min.

GOL DLA LECHA!

• 85. min.

Ale blisko był teraz Trałka! Świetna wrzutka Lovrencsicsa, Trałka tylko musnął piłkę głową ku dalszemu słupkowi i tylko fenomenalna interwencja Sandomierskiego ratuje Cracovię przed stratą gola. Dzieje się!

• 81. min.

Zmiana w Lechu - Gajos za Kownackiego.

• 80. min.

Co by nie było - pierwsza połowa była jednak lepsza. Piłkarze obu drużyn mają jeszcze dziesięć minut, by udobruchać nas golami. A więc - Cracovio, Lechu - wiecie, co robić...?

• 77. min.

Lech nieśmiało, ale atakuje. Kamiński strącał piłkę przy rzucie rożny, ale Kownackiemu zabrakło boiska, by uderzyć piłkę głową. Sporo wiatru na skrzydłach robi wprowadzony z ławki Jóźwiak.

• 75. min.

Mecz z trybun ogląda dzisiaj 24 813 widzów.

• 74. min.

Pierwsza zmiana w Cracovii - schodzi Diabang, za niego Vestenicky.

• 73. min.

Błyskawiczny atak Lecha - Jóźwiak zgrał piłkę głową do Linettego, ten dośrodkował na wbiegającego w pole karne Lovrencsicsa, ale skrzydłowy nie zdążył do zamknięcia akcji i uderzył głową niecelnie.

• 70. min.

Dynamiczna szarża Lovrencsicsa na prawym skrzydle kończy się rzutem rożnym dla Lecha. Boisko chwilowo opuszcza Dąbrowski - to efekt starcia z Linettym.

• 69. min.

Linetty przesunął się bliżej Kownackiego, a Tetteh zajął miejsce obok Trałki.

• 69. min.

Podwójna zmiana w Lechu - Kamil Jóźwiak zastępuje Sisiego, a Abdul Aziz Tetteh melduje się na boisku za Darko Jevticia.

• 67. min.

I odgryza się Lech - Linetty puścił w bój Sisiego, ten dojrzał przed polem karnym Lovrencsicsa. Węgier źle zabrał się z piłką, ale wbiegł w pole karne, jednak strzał z lewej nogi był za słaby i ze spokojem wyłapał to uderzenie Sandomierski.

• 65. min.

Cracovia w natarciu. Deleu płasko z prawego skrzydła do Budzińskiego, ale ten znów uderza niecelnie, choć tym razem sytuacja nie byłą łatwa. Pachnie tu golem dla Cracovii.

• 63. min.

Rzut rożny dla Cracovii - po małym ping-pongu piłka trafia na klatkę piersiową Budzińskiego, który uderzeniem z woleja przenosi ją nad poprzeczką.

• 61. min.

Ładne podanie Sisiego do Lovrencsicsa, ten płasko na pole karne do Kownackiego, którego uprzedza Polczak. Powinien być rzut rożny, sędzia Stefański nakazuje jednak grać od bramki. Pretensje ma trener Urban.

• 59. min.

Ojojoj, ale zabawili się teraz Cetnarski z Diabangiem. Krótka wymiana podań bez przyjęcia, Diabang dostał piłkę na wprost Buricia, ale strzał mija poprzeczkę. Z tej złej - dla Cracovii - strony.

• 57. min.

Inicjatywa w rekach Cracovii. Rzut wolny, po którym zakotłowało się pod bramką Lecha, to dopiero sygnał ostrzegawczy. A zespół Jacka Zielińskiego już w tym sezonie pokazał, że nie jest cierpliwy wobec nieporadnych rywali i szybko wyciąga cięższe działa. Gospodarze nieco przysypiają.

• 56. min.

A tak prezentuje się dziś "Kocioł". Całkiem nieźle, prawda?

• 55. min.
    Lech Poznań - Cracovia. Syn trenera Jacka Zielińskiego: Tata zna się na piłce [ROZMOWA]

- Ofensywna piłka była w ojcu zawsze - mówi Maciej Zieliński. Jego ojciec Jacek Zieliński w 2010 r. zdobył z Lechem Poznań mistrzostwo Polski, a teraz prowadzi Cracovię, która zmierzy się z ?Kolejorzem? przy Bułgarskiej w niedzielę o godz. 18

Korzystając z okazji przypominamy Wam naszą rozmowę z Maciejem, synem Jacka Zielińskiego - ex-trenera Lecha, a obecnego szkoleniowca Cracovii.

• 53. min.

Dośrodkowanie Jevticia z rzutu wolnego, Trałka uderzył piłkę głową, ale niecelnie.

• 52. min.

Linetty płasko uderzył z dystansu, ale na tyle niecelnie, że piłka trafiła pod nogi Kownackiego. Ten stanął oko w oko z Sandomierskim, bramkarz odbił uderzenie 18-latka, ale w całość wmieszał się asystent sędziego ze swoją chorągiewką. Był spalony.

• 51. min.

Chyba potrzebna będzie zmiana. Budziński po starciu w środku pola kuleje i jedynie statystuje w grze.

• 50. min.

Z ulgą mogą odetchnąć kibice "Kolejorza". Jendrisek w dziwny sposób uderzył piłkę głową, ta lobem leciała na bramkę Buricia, ale Bośniak wyciągnął się i odbił ją do boku. Było groźnie.

• 48. min.

Ładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Cetnarskiego, piłka frunęła na idealnej wysokości, ale najwyżej wyskoczył Kownacki i wybił ją na rzut rożny.

• 47. min.

Żółta kartka dla Gergo Lovrencsicsa za faul na Wójcickim na skraju pola karnego.

• 46. min.

Zaczęliśmy drugą część gry!

• 19:02

Oba zespoły jednak bez zmian na drugą połowę.

• 18:55

Wiemy już, że akcja "Gimnazjaliści na Kolejorza" przyniosła efekt. Jest rekord - 10918 dzieci do lat 16 weszło dziś na stadion za darmo.

• 18:51

Intensywnie rozgrzewa się Kamil Jóźwiak, prawdopodobnie wejdzie na boisko tuż po przerwie.

• 45. min. + 1

I koniec pierwszej połowy. Cracovia zdobyła bramkę, Lech wyrównał i mamy 1:1. Mamy też naprawdę niezłe tempo gry, kilka okazji bramkowych. Czekamy na drugą część meczu.

• 45. min.

Minuta doliczona.

• 44. min.

Bardzo optymistyczna próba strzału Dąbrowskiego. Z około 30. metrów, piłka kozłowała i Burić nawet nie musiał interweniować.

• 44. min.

I teraz Cracovia. Niezły atak środkiem, dogranie do Wójcickiego, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Goście zaczęli z autu pod bramką rywala, ale zagrożenie wyjaśniają lechici.

• 42. min.

Robi nam się pojedynek bokserski - cios za cios, nikt nie chce pozostać dłużny. Teraz Kędziora dograł do Lovrencsicsa, ten przed pole karne do Kownackiego, który z trudnej pozycji (choć był na wprost bramki) uderzył nad poprzeczką.

• 39. min.

I w odpowiedzi Cracovia. Cetnarski z rzutu rożnego, piłka długo wisiała w powietrzu i doskoczył do niej Polczak, jednak uderzył niecelnie.

• 37. min.

Podanie w stylu kung-fu Kadara do Jevticia na wolne pole, ten do końca był odprowadzany przez Wójcickiego i Szwajcar uderzył zdecydowanie ponad bramką. Dobra akcja gospodarzy.

• 35. min.

Najpierw podanie do Kapustki zatrzymał Arajuuri, a później kontrę Kownackiego zastopował Polczak. Blondyni kontra bruneci - 2:0.

• 33. min.

Cracovia teraz nieco w odwrocie. Goście szukają szybkich kontr głównie za sprawą Diabanga. Lech póki co skutecznie się broni, szczególnie dobrze wygląda Paulus Arajuuri.

• 31. min.

Kolejny atak Lecha! Jevtić do Kadara, ten minął rywala i przytomnie rozrzucił akcję do Lovrencsicsa. Węgier płasko uderzył ze skraju pola karnego i nogami broni Sandomierski.

• 30. min.

Niezła próba podania Lovrencsicsa do Kędziory za linię obrony, ale efektowna pół-przewrotka Kapustki ratuje Cracovię. Chwilę później Kędziora dośrodkował na pole karne, ale Polczak skutecznie blokował Kownackiego.

• 28. min.

Aktywny zarówno Kapustka, jaki i Linetty. Sztab reprezentacji Polski do tej pory może czuć się usatysfakcjonowany.

• 25. min.

Jendrisek uderzył zza pola karnego, ale prosto w ręce Buricia. No, może nie prosto, bo Bośniak odbił piłkę przed siebie, ale chwilę później miał już ją w rękawicach.

• 23. min.

Lovrencsics przed szansą, dostał piłkę przed pole karne, ale... poślizgnął się. Cracovia wyszła z kontrą, ale Dąbrowskiego zatrzymał wślizgiem Linetty.

• 21. min.

Faul na Lovrencsicsiu w środku pola. Pika od nogi do nogi lechitów, strata, ale szybko futbolówka trafia do Sisiego, który wywalczył rzut rożny.

• 20. min.

Odważna próba Kapustki z ponad 25. metrów, ale piłka po jego strzale pofrunęła w trybuny. Bez zagrożenia dla bramki Buricia.

• 18. min.

Niesamowicie zagęszczony środek pola. Cetnarski, Dąbrowski, Jevtić, Trałka, Budziński, Linetty. Ciasno.

• 16. min.

Przy tempie tego meczu zapomnieliśmy wspomnieć, że piłkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem "Szymek jesteśmy z Tobą". My się dołączamy - Szymonie Pawłowski, kuruj się!

• 14. min.

I kolejny atak Lecha. Jevtić ładnie podał do Kownackiego, ten dośrodkował na pole karne, ale... Dawid, tam nikogo nie było.

• 12. min.

Cracovia mądrze ustawiona. Lech rozgrywa, ale ciężko przebić się przez linię obronną gości. Teraz dobrym podaniem Linetty próbował wypuścić Lovrencsics, ale dobrze interweniuje Polczak.

• 11. min.

A takim beztroskim uśmiechem częstuje Was strzelec gola dla "Kolejorza".

• 9. min.

Błyskawiczna odpowiedź lechitów! Zagranie z głębi pola do Lovrencsicsa, którego uprzedził Wójcicki. Piłka szczęśliwie spadła jednak pod nogi Jevticia, który potężnym uderzeniem (odbitym jeszcze od nóg jednego z obrońców) pokonuje Sandomierskiego. Ulala, robi nam się meczycho!

• 9. min.

• 7. min.

Świetnie Cracovia zagrała przed polem karnym, dobre podanie dostał Cetnarski, który płaskim dograniem obsłużył Kapustkę. Ten niewiele się namyślał, uderzył z pierwszej piłki obok bezradnego Buricia i goście prowadza już 1:0. Ależ początek zespołu Jacka Zielińskiego!

• 7. min.

GOL DLA CRACOVII!

• 5. min.

Na lewym skrzydle zamieszał Sisi, dograł do Kownackiego, ale przytomnie interweniuje Polczak i piłka nie trafiła do napastnika Lecha.

• 4. min.

Kapustka dograł do Diabanga w pole karne, ten szukał kolegów przed bramką, ale Trałka stanął na linii dośrodkowania.

• 2. min.

Agresywny pressing Cracovii, ale Lech przy piłce. Gości bardzo dobrze ustawieni, nie pozwalają na atak lechitom.

• 1. min.

ZACZĘLIŚMY!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko, rozbrzmiewa hymn Lecha Poznań.

• W drużynie gości znajome twarze. Na środku obrony Cracovii ex-kapitan Lecha Poznań Hubert Wołakiewicz, a na ławce trenerskiej Jacek Zieliński, który wraz z "Kolejorzem" zdobył w 2010 roku mistrzostwo Polski.

• Lech Poznań - Cracovia. Ofensywny skład ?Kolejorza? - bez Abdula Aziza Tetteha, ale z Darko Jevticiem. A kto za Pawłowskiego?

W wyjściowej jedenastce Lecha Poznań na mecz z Cracovią znalazł się Darko Jevtić, który w miejsce Abdula Aziza Tetteha. Kontuzjowanego Szymona Pawłowskiego zastąpi Hiszpan Sisi. Początek meczu o godzinie 18.00.

A o to wyjściowy skład "Kolejorza". Sisi zagra za kontuzjowanego Pawłowskiego, a Jevtić gra kosztem Tetteha.

• Witamy Państwa ze stadionu przy Bułgarskiej! Już za chwilę rozpocznie się tutaj mecz Lecha Poznań z Cracovią.