Poznański paraolimpijczyk drugi w wyścigu na 100 m stylem klasycznym w Londynie

Krzysztof Paterka ze Startu Poznań przegrał tylko z najlepszym na świecie Ukraińcem Andrijem Kałyną i z szóstym czasem awansował do finału rywalizacji pływaków na 100 m stylem klasycznym podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.
Polak startował w trzecim i ostatnim wyścigu eliminacyjnym. Płynął na czwartym torze, obok siebie, na piątym miał Ukraińca Andrija Kałynę. Ten wystartował fantastycznie, w połowie dystansu miał wynik, który pozwalał mu myśleć o pobiciu rekordu świata. Wygrał bezdyskusyjnie, z czasem 1:08,27, gorszym tylko nieznacznie od swojego rezultatu 1:07,08, z którym przyjechał do Londynu. Krzysztof Paterka przypłynął na metę drugi. Jego wynik - 1:16,37 - jest wyraźnie gorszy od tego, który dał mu kwalifikację na igrzyska (1:12,13). Polak stoczył walkę o drugie miejsce z zawodnikiem gospodarzy, Samem Hyndem, który zakończył wyścig tuż za poznaniakiem (stracił do niego tylko 0,43 s).

'' Tak jakby ktoś miał wątpliwości jak bardzo świat idzie do przodu, wynik ok. 1:19 dawał w Atenach 2004 gwarancję medalu, teraz jest to tylko nieco poniżej minimum kwalifikacyjnego i robi je ok. dwudziestu zawodników. To taka mała dygresja, że nie czeka nas wycieczka :P" - napisał niedawno na swojej stronie internetowej poznański paraolimpijczyk.

W sumie Krzysztof Paterka uzyskał szósty czas eliminacji i popłynie w sobotnim finale zaplanowanym na godz. 18:22.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka