Polak walczy o medal. Niepełnosprawność nie jest przeszkodą. Przejmujące zdjęcia

Rywalizacja pływaków podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie cieszy się ogromną popularnością. Wśród walczących w sobotę o medale jest poznaniak Krzysztof Paterka, który awansował rano do finału wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym. Pływak z Poznania urodził się bez ręki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z niezwykłej rywalizacji niepełnosprawnych pływaków na olimpijskim basenie.
Zawody pływackie - tak jak w wypadku igrzysk pełnosprawnych sportowców miesiąc temu - cieszą się wielką popularnością. Zawody obserwowała m.in. księżna Cambridge, Catherine. Na jej oczach toczy się niezwykła walka o medale.

Spośród Polaków dotąd do finału awansował Grzegorz Polkowski w wyścigu na 100m st. dowolnym (S11). Polak zajął w nim ósme miejsce. Odpadł Marcin Ryszko oraz Polki Katarzyna Pawlik i Oliwia Jabłońska które odpadły w sprincie na 50m dowolnym pań (S10).

Krzysztof Paterka z Poznania zdobył medal igrzysk paraolimpijskich w Atenach w 2004 roku. Cztery lata temu w Pekinie był o włos od podium. Jak mówi, zepsuł sprawę na finiszu i źle dotknął krawędzi basenu po dopłynięciu do celu. Teraz już tego błędu nie popełni.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka