Sport.pl

Ruszają paraigrzyska w Londynie. Niezwykły spot reklamuje start niepełnosprawnych

Występów olimpijskich niepełnosprawnych sportowców nie będziemy mogli zobaczyć na antenie TVP ani żadnej innej polskiej telewizji. I to mimo tego, iż Paraigrzyska Olimpijskie w Londynu pokaże aż 100 stacji na świecie - to rekord.
W gronie krajów, których obywatele będą mogli oglądać w tej telewizji relacje z olimpijskich aren są np. Iran, Mongolia czy Pakistan. Nie ma natomiast Polski. W środę wieczorem odbędzie się w Londynie ceremonia otwarcia tej imprezy, na którą nie ma już biletów. Gwiazdą ceremonii ma być słynny niepełnosprawny naukowiec Stephen Hawkin.

Imprezę promuje ten niezwykły spot reklamowy:Wśród uczestników Paraigrzysk Olimpijskich w Londynie jest czworo Wielkopolan. Pływak Krzysztof Paterka, tenisista Albin Batycki oraz lekkoatleci Karolina Kucharczyk i Jacek Kołodziej wezmą udział zmaganiach w Londynie.

Najstarszy z uczestników, 51-letni tenisista na wózku Albin Batycki rozpocznie rywalizację w singlu już w sobotę, 1 września. Wtedy też na 100 metrów żabką popłynie w Londynie Krzysztof Paterka, medalista olimpijski z Aten w 2004 roku. W Londynie wystartuje z czwartym na tym dystansie rekordem życiowym. Karolina Kucharczyk z Kadeta Rawicz to rekordzistka świata. Wystartuje w poniedziałek, 3 września. Dzień później startuje Jacek Kołodziej.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Czy miał(a)byś ochotę obejrzeć relacje z paraigrzysk w telewizji
Więcej o:
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka
Komentarze (9)
Ruszają paraigrzyska w Londynie. Niezwykły spot reklamuje start niepełnosprawnych
Zaloguj się
 • voytexbezportek

  Oceniono 46 razy 40

  Brak transmisji w TV w Polsce, odzwierciedla brak zainteresowania wyscigami "paralitykow" i uprzedzenie polskiego spoleczenstwa do niepelnosprawnych, jako ludzi drugiej kategorii. Przykre to troche.

 • wroclove2london

  Oceniono 6 razy -4

  Polska jest w zakichanym ogonie świata.Taką oficjalną Polskę wychowali wspólnymi siłami moralni giganci: Papież, Michnik, Hołdys, Owsiak... Jako w miastach tak i po wsiach...

 • cillian1

  Oceniono 5 razy -5

  co jest, główne zdjęcie jest mocno gumką wytarte (z lewej strony)!

 • rider_in_the_storm

  Oceniono 14 razy -8

  Niezwykly to ten spot jest chyba tylko w Polsce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX