Ruszają paraigrzyska w Londynie. Niezwykły spot reklamuje start niepełnosprawnych

Występów olimpijskich niepełnosprawnych sportowców nie będziemy mogli zobaczyć na antenie TVP ani żadnej innej polskiej telewizji. I to mimo tego, iż Paraigrzyska Olimpijskie w Londynu pokaże aż 100 stacji na świecie - to rekord.
W gronie krajów, których obywatele będą mogli oglądać w tej telewizji relacje z olimpijskich aren są np. Iran, Mongolia czy Pakistan. Nie ma natomiast Polski. W środę wieczorem odbędzie się w Londynie ceremonia otwarcia tej imprezy, na którą nie ma już biletów. Gwiazdą ceremonii ma być słynny niepełnosprawny naukowiec Stephen Hawkin.

Imprezę promuje ten niezwykły spot reklamowy:Wśród uczestników Paraigrzysk Olimpijskich w Londynie jest czworo Wielkopolan. Pływak Krzysztof Paterka, tenisista Albin Batycki oraz lekkoatleci Karolina Kucharczyk i Jacek Kołodziej wezmą udział zmaganiach w Londynie.

Najstarszy z uczestników, 51-letni tenisista na wózku Albin Batycki rozpocznie rywalizację w singlu już w sobotę, 1 września. Wtedy też na 100 metrów żabką popłynie w Londynie Krzysztof Paterka, medalista olimpijski z Aten w 2004 roku. W Londynie wystartuje z czwartym na tym dystansie rekordem życiowym. Karolina Kucharczyk z Kadeta Rawicz to rekordzistka świata. Wystartuje w poniedziałek, 3 września. Dzień później startuje Jacek Kołodziej.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Czy miał(a)byś ochotę obejrzeć relacje z paraigrzysk w telewizji
Więcej o:
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka