Marta Walczykiewicz - zaczęła od "wańki wstańki", bo zazdrościła siostrze

- Igrzyska olimpijskie w Londynie to dla mnie dopiero początek. Chcę w najbliższych latach osiągnąć jak najwięcej i wygrać wszystkie możliwe zawody - mówiła przed olimpijskim startem kaliska kajakarka Marta Walczykiewicz, która została kajakarką gdyż ... zazdrościła siostrze..
Drobna, delikatna blondynka wyraźnie wyróżnia się słabszą posturą od wszystkich innych kajakarek, które stanęły na starcie finału K1 na 200 metrów na torze Eton. - Kiedy po raz pierwszy w życiu założono mi kapok, wsadzono do kajaka, trochę się bałam. Ale gdy odepchnęli mnie od pomostu, od razu zaświeciły mi się oczy - wspominała Marta Walczykiewicz swoje kajakowe początki. - Zanim jednak trafiłam do sekcji kajakowej w ślad za siostrą, był rok marudzenia. Moja starsza siostra Daria pewnego dnia oświadczyła rodzicom że zapisała się na kajaki za sprawą trenera których prowadził nabór w szkole. A ja zazdrościłam i chciałam robić to samo, więc przez ponad rok namawiałam rodziców żeby mnie także zapisali na kajaki - dodaje. - Podczas pierwszych zawodów na Dniach Sportu w Kaliszu przypłynęłam szósta na siedem zawodniczek. Dostałam za to w nagrodę "wańkę wstańkę". Mam ją do dziś.

Trenowała najpierw w Jedynce Kalisz i pływała na rzece Prośnie, potem na krótko przeszła do Posnanii Poznań, teraz jest zawodniczką KTW Kalisz. Tam pracuje jej tata i trener, Zbigniew Walczykiewicz.

Marta Walczykiewicz jest osobą niezwykle wytrwałą. Marek Łbik, prezes Warty Poznań i były świetny kajakarz, mówi o niej : - Twarda jak facet. W tej małej istotce jest wielkie serce do walki.

A treningi kajakarskie są ciężkie. - To w sumie galery, ale nasz trener Tomasz Kryk potrafi je urozmaicić. Wymyśla rozmaite zabawy, by było ciekawiej - opowiada Marta Walczykiewicz, która jest zwolenniczką tego szkoleniowca. - Dzięki niemu wiele zmieniło się w treningach. Pływanie kajakiem jest miłe latem, ale już zimą... niekoniecznie.

Jako motta życiowe Marta Walczykiewicz wpisuje: "Drugi to zawsze przegrany" i "Nie wystarczy biec. Trzeba biec do celu".

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka