Trzymamy kciuki za Martę Walczykiewicz! Płynie po medal

Znakomita kaliska kajakarka Marta Walczykiewicz walczy w sobotę o godz. 11.14 o medal - być może ostatni dla Polski na igrzyskach w Londynie. Trzymajmy więc na koniec mocno kciuki!
Marta Walczykiewicz w kwalifikacjach zapewniła sobie awans do finału bez większych problemów, choć startowała krótko po wpadce naszego faworyta w kajakowych sprintach Piotra Siemionowskiego. Przyznaje, że źle ona na nią podziałała, ale jakoś się pozbierała i nie zawaliła wyścigu.

W sobotę o godz. 11.14 wystartuje w finale. Jej rywalkami będą: najgroźniejsza chyba Węgierka Natasa Dousev-Janics, Rosjanka Natalia Łobowa, Ukrainka Inna Osypenko-Radomska, faworytka gospodarzy Brytyjka Jess Walker, Nowozelandka Lisa Carrington oraz dwie kajakarki o nazwisku Teresa Portela, z tym że jedna jest Hiszpanką, a druga Portugalką, a zbieżność nazwisk jest przypadkowa.

Marta Walczykiewicz to trzykrotna srebrna medalistka mistrzostw świata z ostatnich lat, z czego dwukrotnie w sprincie K1, a raz - w dwójce. Na igrzyskach w Londynie Polska zdobyłą tylko jeden medal w kajakarstwie, brązowy w wyścigu kobiecym K2. Nie było jednak w tej osadzie Wielkopolanki.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka