Londyn 2012. Kolorowe kajaki Marty Walczykiewicz

Fioletowy, różowy albo czarny, na dodatek w gwiazdki - w którymś z tak pomalowanych kajaków popłynie sobotni finał sprintu K1 na 200 metrów kaliska zawodniczka Marta Walczykiewicz. Wielobarwne kajaki to jej specjalność.
W świecie kajakowym zawodniczka KTW Kalisz Marta Walczykiewicz jest znana z tego, że pływa z kajakach o oryginalnych kolorach. Powszechnie stosuje się kajaki białe, ale kaliszanka woli inne barwy.

- Każdy mój kajak jest w innym kolorze. Fiolet, róż, czarny - to moje ulubione kolory - tłumaczy swoje zamiłowanie. - No i gwiazdki obowiązkowo też są. Nie zmienię tego stylu.

Na zawody zabiera także pluszowego misia, którego dostała jeszcze w dzieciństwie. To jej maskotka.

Drobna blondynka uchodzi za jedną z najpiękniejszych kajakarek. Sama mówi o tym, że lubi o siebie zadbać, zrobić przed startem makijaż, włosy, paznokcie. - Jest to jednak najczęściej możliwe tylko wtedy, gdy startuję odpowiednio późno, nie z samego rana - mówi.

A kajaki startują w Londynie dość wcześnie, o godz. 9 albo 10. Sobotni finał rozpocznie się o godz. 11.14. Powinno wystarczyć czasu i na toaletę, i na koncentrację przed walką o medal.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka