Londyn 2012. Marta Walczykiewicz nie zawiodła!

Kaliska kajakarka Marta Walczykiewicz nie poszła w ślady innych polskich sportowców w Londynie i nie zawiodła w półfinale. Pewnie awansowała do finału sprintu kajakowego na 200 metrów.
Kaliska kajakarka była uznawana za kandydatkę do medalu. Amerykańska gazeta "USA Today" wytypowała ją nawet do złota , jak Adriana Zielińskiego. Zaskoczyło to samą zawodniczkę. - Jak oni to wyliczyli? - pytała. Przy fatalnych wpadkach polskich sportowców w Londynie trudno było pokładać nadmierne nadzieje w jej starcie, ale prezes Warty Poznań Marek Łbik uważał, że Marta Walczykiewicz to zawodniczka bardzo odporna. Jednakże tuż przed jej występem do finału nie wszedł inny "murowany faworyt do medalu", czyli Piotr Siemionowski.

Rywalkami Polki w jej wyścigu były tak znane kajakarki jak Węgierka Natasa Douchev-Janics, Niemka Silke Hörmann, wielokrotna wicemistrzyni świata czy Portugalka Teresa Portela (nie mylić z Hiszpanką o tym samym nazwisku), brązowa medalistka mistrzostw świata. Kaliszanka poradziła sobie jednak. Wyszła wyraźnie jako pierwsza i dopiero pod koniec pozwoliła się wyprzedzić kajakarce węgierskiej. Obie weszły do finału, który zostanie rozegrany w sobotę o godz. 11.14.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka