Marek Łbik o Marcie Walczykiewicz: Mała istotka twarda jak facet

- Świętym i zrozumiałym prawem was, dziennikarzy jest szukać i typować faworytów wśród tych, którzy spisują się dobrze przed igrzyskami. Ja to rozumiem, ale trzeba też zrozumieć, że nie wszyscy tę rolę psychicznie wytrzymują - mówi prezes Warty Poznań i medalista olimpijski Marek Łbik.
Jedną z największych wielkopolskich faworytek do medalu w Londynie jest kajakarka Marta Walczykiewicz, która w piątek o godz. 11.30 rozpocznie walkę w eliminacjach.

- Rola faworyta jest trudna do wytrzymania. kajakarze na co dzień nie są aż tak w centrum zainteresowania. Przychodzą igrzyska i wszystko się zmienia - mówi Marek Łbik, prezes Warty Poznań i dwukrotny medalista olimpijski w kajakarstwie z 1988 roku. - Wy dziennikarze macie święte i w pełni zrozumiałe prawo typować faworytów, bo jeśli ktoś dobrze spisuje się przed igrzyskami, to nim jest. Proszę jednak zrozumieć także te sytuacje, gdy ktoś takiej roli nie wytrzyma. Nie wytrzymał jej Marcin Dołęga i wielu innych nieprzyzwyczajonych do takiego zainteresowania Polaków. A już Bartek Bonk miał święty spokój i medal zdobył.

Zdaniem Marka Łbika, kajakarka Marta Walczykiewicz nie ugnie się jednak pod presją roli kandydatki do medalu. - To niezwykła dziewczyna. Jest twarda ja facet, ma silną psychikę. Na pozór jest taką delikatną blondynką, ale w tej małej istotce jest olbrzymie serce do walki.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka