Londyn 2012. Marta Walczykiewicz jak Adrian Zieliński? Tak chcieli Amerykanie

Po serii niepowodzeń polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Londynie trudno formułować podobne zdania, ale spośród wielkopolskich sportowców to właśnie Marta Walczykiewicz była wskazywana jako główna kandydatka do medalu. I to wcale nie przez Polaków.
Kaliska kajakarka Marta Walczykiewicz startowała dotąd w czwórce, której nie udało się stanąć na podium . Teraz jednak kaliszanka rozpoczyna starty w swej koronnej konkurencji - sprintach jedynek na 200 metrów. To właśnie w K1 jest ona dwukrotną wicemistrzynią świata - z 2009 roku z Dartmouth w Kanadzie oraz z 2011 roku z Szeged na Węgrzech. W 2010 roku w Poznaniu zdobywała srebro, ale już w dwójce.

Słowem: Marta Walczykiewicz jest specjalistką od szybkiego ścigania się w kajakach. A gazeta "USA Today" w czasie swojego tradycyjnego typowania medalistów olimpijskich wskazała dwa złote medale dla Polski - sztangisty Adriana Zielińskiego i właśnie Martę Walczykiewicz, co zresztą zdumiało samą kajakarkę. - Ciekawe, jak to wyliczyli? Dotąd zawsze bywałam druga - mówi. W wypadku Adriana Zielińskiego jednak Amerykanie się nie pomylili...

Polka rozpoczęła starty w piątek, po godz. 11.30. jej rywalkami w kwalifikacjach były: Brytyjka Jess Walker, Hiszpanka Teresa Portela, Serbka Nikolina Moldovan, Kubanka Darisleydis Amador, Chinka Zhou You oraz Iranka Arezou Hakimimoghaddam, która do zdjęcia na stronie igrzysk w Londynie pozuje w chuście .

Walczykiewicz świetnie poradziła sobie w biegu eliminacyjnym i półfinale i pewnie awansowała do finału, który odbędzie się w sobotę, ok. godz 11.15.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka