Sport.pl

Londyn 2012. Marta Walczykiewicz jak Adrian Zieliński? Tak chcieli Amerykanie

Po serii niepowodzeń polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Londynie trudno formułować podobne zdania, ale spośród wielkopolskich sportowców to właśnie Marta Walczykiewicz była wskazywana jako główna kandydatka do medalu. I to wcale nie przez Polaków.
Kaliska kajakarka Marta Walczykiewicz startowała dotąd w czwórce, której nie udało się stanąć na podium . Teraz jednak kaliszanka rozpoczyna starty w swej koronnej konkurencji - sprintach jedynek na 200 metrów. To właśnie w K1 jest ona dwukrotną wicemistrzynią świata - z 2009 roku z Dartmouth w Kanadzie oraz z 2011 roku z Szeged na Węgrzech. W 2010 roku w Poznaniu zdobywała srebro, ale już w dwójce.

Słowem: Marta Walczykiewicz jest specjalistką od szybkiego ścigania się w kajakach. A gazeta "USA Today" w czasie swojego tradycyjnego typowania medalistów olimpijskich wskazała dwa złote medale dla Polski - sztangisty Adriana Zielińskiego i właśnie Martę Walczykiewicz, co zresztą zdumiało samą kajakarkę. - Ciekawe, jak to wyliczyli? Dotąd zawsze bywałam druga - mówi. W wypadku Adriana Zielińskiego jednak Amerykanie się nie pomylili...

Polka rozpoczęła starty w piątek, po godz. 11.30. jej rywalkami w kwalifikacjach były: Brytyjka Jess Walker, Hiszpanka Teresa Portela, Serbka Nikolina Moldovan, Kubanka Darisleydis Amador, Chinka Zhou You oraz Iranka Arezou Hakimimoghaddam, która do zdjęcia na stronie igrzysk w Londynie pozuje w chuście .

Walczykiewicz świetnie poradziła sobie w biegu eliminacyjnym i półfinale i pewnie awansowała do finału, który odbędzie się w sobotę, ok. godz 11.15.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Więcej o:
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka
Komentarze (15)
Londyn 2012. Marta Walczykiewicz jak Adrian Zieliński? Tak chcieli Amerykanie
Zaloguj się
 • nomadsoul

  Oceniono 35 razy 31

  nie możecie po prostu pozwolić jej płynąć i czekać na jak na najlepszy rezultat zamiast trąbić o tym jaką to jest faworytką i zwiększać na nią presję?

 • polakslowian

  Oceniono 27 razy 21

  Pompowac dalej! Jeszcze ze pol setki zlotych bohaterow nam zostalo w tych ostatnich dniach!

 • satrustequi

  Oceniono 7 razy 7

  polskie kajaki!

 • forelle15

  Oceniono 8 razy 6

  jak jest niby faworytka, to znaczy ze nie zdobedzie medalu, taka regula w polskiej ekipie

 • wojto51

  Oceniono 5 razy 5

  USA TODAY dawało nam 14 medali; brakuje 5....

 • ruscy_za_ural

  Oceniono 4 razy 4

  Ci jankesi to jednak geniusze - wiedzą że wystarczy Polskich olimpijczyków pogłaskac, a ci od razu tracą głowę!!! Dziewczyny!!! nie słuchajcie tych komplementów!!!!

 • zebrzec

  Oceniono 5 razy 3

  własnie siemionowski sie sfajdał.. hahahha czy kogos to dziwi?:).. dla mnei norma polskeigo g..na

 • apacz66

  Oceniono 3 razy 3

  Jezeli amerykanie dobrze to skalkulowali, trzeba zapytać ich o kryteria rankingu a następnie stosować je w wewnętrznych krajowych eliminacjach przedolimpijskich. Może wtedy trzy razy mniej liczna ekipa zdobędzie dwa razy wiecej medali.

 • zebrzec

  Oceniono 2 razy 2

  pojechalo 200 osob, czyli mamy 1 medal na 20 osob..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX