Marek Łbik, medalista olimpijski: Jak koleżanka mogła zostawić Anetę?!

- To jak Aneta Konieczna dostała w d... w ostatnim czasie, to aż trudno opisać. Choroba, szpital, a jeszcze zostawiła ją koleżanka z osady dwójkowej. I tego najbardziej nie mogę pojąć - mówi Marek Łbik, prezes Warty Poznań i dwukrotny medalista olimpijski w kajakarstwie.
MareŁ Łbik dziś jest prezesem całej Warty Poznań, w barwach której pływał podczas igrzysk w Londynie kajakarka Aneta Konieczna . Sam zdobył dwa medale olimpijskie - srebrny i brązowy - podczas wyścigów kanadyjkowych dwójek na igrzyskach w Seulu w 1988 roku. Pływał wtedy w parze z Markiem Dopierałą.

Aneta Konieczna także miała ścigać się w dwójce, swojej koronnej konkurencji. Z powodu choroby nowotworowej straciła jednak miejsce w tej osadzie. Pozostały jej wyścigu w K4 oraz w jedynce, w której nie pływała od lat. Nie udało się jej wywalczyć czwartego medalu na czwartych kolejnych igrzyskach.

Marek Łbik nie potrafi zrozumieć, dlaczego Anetę Konieczną usunięto z dwójki i jak jej koleżanka z osady Beata Mikołajczyk mogła się na to zgodzić. Poznanianka opuściła Mistrzostwa Europy, tam Beata Mikołajczyk popłynęła w kajaku wraz z Karolina Nają z Gorzowa. I tak już zostało na igrzyska w Londynie.

- Koleżanka zostawiła ją w chorobie, to dla mnie niepojęte i to dla mnie największa porażka, już przed startem - komentuje Marek Łbik. - To, że trener wysadził Anetę z dwójki, potrafię jeszcze pojąć. To w końcu jakaś polityka startowa, taktyka. Dlaczego jednak koleżanka się na to zgodziła? Przecież stanowiły duet. W wioślarstwie Julka Michalska też miała taką sytuację, że jej koleżanka z osady Magdalena Fularczyk nie mogła startować. Miała kontuzje, zmarł jej tata, chciała nawet zrezygnować sama. A jednak Julia nie poszukała sobie nowej partnerki, tylko powiedziała: albo płynę z tobą, albo w ogóle.

Zdaniem prezesa Warty Poznań, nie tylko walka z chorobą, ale i ta sytuacja z osadą dwójkowa musiały się odcisnąć na psychice Anety Koniecznej. - To co ona dostała w tym roku po d.... to aż trudno opisać - mówi. - Na dodatek z każdej strony.

Polska dwójka kajakowa Beata Mikołajczyk, Karolina Naja w czwartek rano będzie się biła o medal na torze w Eton.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka