Kajakarki na czwartym miejscu. Aneta Konieczna zostanie bez medalu

W skład kajakowej czwórki, która ścigała się na 500 metrów, wchodziły dwie Wielkopolanki: Aneta Konieczna z Warty Poznań i Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Aneta Konieczna (Warta Poznań), Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), Karolina Naja (AZS AWF Gorzów) i Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz) płynęły w finale K4 po tym, jak zrobiły wielką furorę w kwalifikacjach, gdzie najpierw popłynęły bardzo słabo w pierwszym wyścigu, a następnie wygrały repesaż, na dodatek z rekordem świata (nieoficjalnym, gdyż tylko takie mierzy się w kajakarstwie z uwagi na różną specyfikę torów). Jak twierdzą, taki był taktyczny plan, by pierwszy wyścig odpuścić, oszczędzać siły i nie pokazywać rywalkom wszystkich swoich możliwości. - Tylko rodziny wiedziały, co knujemy. Powiedziałyśmy im, aby się nie denerwowały - mówi Beata Mikołajczyk.

W finale ich rywalkami były osady Niemiec, Rosji, Białorusi, Węgier, Francji, Wielkiej Brytanii i Portugalii. Polki niemal od początku płynęły na czwartej pozycji, a wyścig otwierała osada węgierska przed Niemcami, Białorusią i Polską. Na 150 metrów do mety czwórka białoruska zaczęła wyraźnie słabnąć, ale Polkom zabrakło już dystansu, by je dogonić. Tak jak na poprzednich igrzyskach, zajęły czwarte miejsce.

Aneta Konieczna nie zdobędzie zatem medalu podczas olimpijskich zawodów na torze w Eton i nie dołoży czwartego krążka do trzech, które już ma z igrzysk 2000, 2004 i 2008 r. Marta Walczykiewicz ma jeszcze szansę na medal w kajakowym sprincie.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka