Londyn 2012. Joanna Fiodorow z Anitą Włodarczyk rzucają młotem

W środę rozpoczynają się kwalifikacje tej niezwykle nas interesującej konkurencji lekkoatletycznej. Startują Joanna Fiodorow, podopieczna Czesława Cybulskiego z AZS Poznań oraz była reprezentantka poznańskich barw Anita Włodarczyk.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

"Jutro o 12.25 czasu polskiego zaczynam zmagania na Igrzyskach Olimpijskich (eliminacje grupa B) 3majcie kciuki i przesyłajcie pozytywną energie" - napisała we wtorek Joanna Fiodorow na swoim profilu na facebooku. Młoda młociarka AZS Poznań spróbuje pójść w ślady Anity Włodarczyk i wedrzeć się do światowej elity rzutu młotem.

Polska ma w tej konkurencji olbrzymie tradycje. Nieżyjąca już Kamila Skolimowska była mistrzynią olimpijską w Sydney w 2000 roku. Anita Włodarczyk, wtedy reprezentująca jeszcze Poznań, zdobyła w 2009 roku mistrzostwo świata w Berlinie i pobiła rekord świata.

Dziś Anita Włodarczyk reprezentuje barwy Skry Warszawa, ale Poznań znów ma zdolną młociarkę - to 23-letnia Joanna Fiodorow, która przyjechała tu z Augustowa. Jej rekord życiowy to 74,18 m, który w tym roku w Bydgoszczy dał jej kwalifikację olimpijską.

Anita Włodarczyk będzie rzucała w środowych kwalifikacjach w pierwszej grupie, od godz. 11. Joanna Fiodorow wejdzie do koła z drugą grupą, ok. 12.25. W eliminacjach startuje aż 37 młociarek. Finał w piątek.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka