Czwórka na medal? Polskie kajakarki walczą w K-4

Aneta Konieczna nie zdołała awansować do finału olimpijskiego wyścigu kajakowych jedynek. O godz. 11.44 walczy m.in. z Martą Walczykiewicz, o medal w finale K-4. Ta osada błysnęła w eliminacjach
Aneta Konieczna z Warty Poznań odpadła w jedynkach - miała siódmy czas półfinałów, a mimo to nie popłynie w wyścigu o złoto . Czeka ją tylko walka w finale B kajakarskiej rywalizacji olimpijskiej K1 na 500 metrów. Wracająca do startów po walce z chorobą nowotworową Polka ma jednak dziś wielką szansę na medal w wyścigu czwórek. Startuje w nich z Martą Walczykiewicz (KTW Kalisz), Karoliną Nają (AZS AWF Gorzów) i Beatą Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz). Polki zrobiły wielką furorę w kwalifikacjach, gdzie najpierw popłynęły bardzo słabo w pierwszym wyścigu, a następnie wygrały repesaż, na dodatek z rekordem świata (nieoficjalnym, gdyż tylko takie mierzy się w kajakarstwie z uwagi na różną specyfikę torów). Jak twierdzą, taki był taktyczny plan, by pierwszy wyścig odpuścić, oszczędzać siły i nie pokazywać rywalkom wszystkich swoich możliwości. - Tylko rodziny wiedziały, co knujemy. Powiedziałyśmy im, aby się nie denerwowały - mówi Beata Mikołajczyk.

Biorąc pod uwagę ten drugi wyścig, Polki są kandydatkami do medalu. Ich rywalkami będą osady Niemiec, Rosji, Białorusi, Węgier, Francji, Wielkiej Brytanii i Portugalii. Wyścig rozpocznie się o godz. 11.44.

Aneta Konieczna walczy o swój czwarty medal olimpijski na czwartych kolejnych igrzyskach. Brakuje jej w kolekcji złota. Marta Walczykiewicz ma jeszcze przed sobą starty w kajakowym sprincie.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka