Sport.pl

Londyn 2012. Kanadyjkarze poza finałem na 1000 metrów

Marcin Grzybowski (Posnania Poznań) i Tomasz Kaczor (Warta Poznań) nie zdołali wywalczyć kwalifikacji do finału dwójek kanadyjkowych. Nie mają już szans na medal w Londynie.
W kwalifikacjach Polacy nie zdołali dogonić kanadyjkarzy Niemiec i nieco zwolnili, by oszczędzać siły na repesaż, który odbył się już półtorej godziny później. Wraz z Marcinem Grzybowskim (Posnania Poznań) i Tomaszem Kaczorem (Warta Poznań) płynęły w nim także kanadyjki: Białorusi (Aliaksandr i Andrei Bahdanowiczowie), Rosji (Aleksiej Korowaszkow, Ilja Pierwuchin), Rumunii (Liviu Dumitrescu-Lazar, Victor Michalachi) i Australii (Alex Haas, Jake Donaghey). Z Rosjanami i Australijczykami poznaniacy ścigali się już drugi raz tego dnia.

Australijczyków udało się wyprzedzić, ale kanadyjki Rosji, Białorusi i Rumunii okazały się dla naszych zawodników zbyt silne. Polacy uzyskali lepszy czas niż najlepsi w drugim półfinale kanadyjkarze chińscy, ale czas tu nie decydował. Marcin Grzybowski i Tomasz Kaczor przypłynęli na czwartej pozycji, co oznacza miejsce poza ośmiozespołowym finałem A. Polacy popłyną w czwartek w finale B, z egzotycznymi kanadyjkami Brazylii, Australii i Angoli.

Więcej o:
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka