Sport.pl

Trzymamy kciuki! Aneta Konieczna startuje w Londynie dziś solo

Aneta Konieczna, kajakarka Warty Poznań, po poniedziałkowych udanych występach w K-4, zaczyna we wtorek walkę w jedynkach. Będzie zdana tylko na siebie. Co osiągnie?
Aneta Konieczna występuje w Londynie po walce z chorobą . Miała wystąpić w dwójce i czwórce, ale miejsce w K-2 straciła. Nie łamie się jednak i zapowiedziała, że i w jedynce czuje się mocna , choć nie ścigała się w niej od wielu lat.

Jak sobie poradzi poznanianka? Z powodów zdrowotnych musiała opuścić w tym sezonie część treningów. W poniedziałek jednak fantastycznie ścigała się wraz z koleżankami w czwórce. Gdyby zdobyła medal w jedynce, byłoby to wielkie wydarzenie. A medal złoty przesunąłby ją na czoło klasyfikację wielkopolskich sportowców wszechczasów, wśród których krążek olimpijski z tego kruszcu ma jedynie młociarz Szymon Ziółkowski.

Aneta Konieczna rozpocznie walkę o godz. 11.07. Jej rywalkami będą: Szwedka Sofia Paldanius, Norweżka Mira Veras Larsen, Ukrainka Inna Osypenko-Radomska, Uzbeczka Julia Borzowa i Portugalka Teresa Portela.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Więcej o:
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka