Londyn 2012. Czwórka z Anetą Konieczną i Martą Walczykiewicz ... ostatnia

Polskie kajakarki w wyścigu K-4 zajęły ostatnie miejsce w wyścigu kwalifikacyjnym. O bezpośrednim awansie do finału nie ma mowy, ale szansą dla nich jest jeszcze repesaż.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

W skład polskiej czwórki wchodziły aż dwie wielkopolskie zawodniczki: Aneta Konieczna i Marta Walczykiewicz. Osadę uzupełniały Karolina Naja 9AZS AWF Gorzów) i Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz).

Polki startowały w drugim wyścigu na torze Eton. Ich rywalkami były kajaki Portugalii, Niemiec, Rosji i Białorusi. Od startu zajmowały ostatnią pozycję i na takowej przypłynęły do mety, ze stratą ponad czterech sekund do zwycięskiej osady Niemiec.

Niemki wygrały i awansowały bezpośrednio do finału, podobnie jak zwyciężczynie pierwszego wyścigu - Węgierki. Polki zajęły zdecydowanie miejsce ostatnie, a do przedostatniej czwórki Rosji zabrakło im aż dwóch sekund.

Szansą dla Polek są jeszcze repesaże, które odbędą się w poniedziałek o godz. 12.51. Źle to jednak na razie wygląda...

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?