Mistrzynie świata i mistrzynie olimpijskie - to rywalki Natalii Madaj

Natalia Madaj, wioślarka Posnanii Poznań, wraz z Sylwią Lewandowską, Joanną Leszczyńska i Kamilą Soćko otworzy sobotnie zmagania olimpijskie w Londynie wyścigiem w czwórce podwójnej.
Wioślarki w czwórkach podwójnych (co oznacza wiosła po obu burtach łodzi) staną do walki w sobotę o godz. 9.50. Na jednym z najsłynniejszych torów regatowych w Eton pod Londynem odbędą się dwa wyścigi, po cztery osady w każdym. Bezpośredni awans do finału zdobędzie najlepsza osada, a pozostałe - prawo do walki w repesażach w poniedziałek 30 lipca.

A rywalki polskiej osady są godne. To np. mistrzynie olimpijskie z Pekinu, osada chińska. W Eton popłyną trzy z czterech Chinek, które triumfowały cztery lata temu - Tang Bin, Jin Ziwei i Zhang Yangyang.

Do tego mamy mistrzynie świata i brązowe medalistki olimpijskie z Pekinu, Niemki. W składzie niemieckiej osady znajdują się Julia Richter i Britta Oppelt, które dowiosłowały rok temu w słoweńskim Bledzie na pierwszym miejscu mistrzostw świata.

Stawkę uzupełnia osada Stanów Zjednoczonych. W drugim wyścigu popłyną: Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia i Ukraina.

Julia Michalska z Magdaleną Fularczyk startują w swojej dwójce podwójnej w poniedziałek.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka