Pomóżmy naszej olimpijce! Wyślijmy jej pocztówkę

Podczas zaczynających się właśnie igrzysk można siedzieć przed telewizorem i zaciskać kciuki. Można również chwycić długopis i napisać kartkę. Do Anety Koniecznej - naszej kajakarki, która walczy nie tylko o medal, ale i z chorobą. Aneta uwielbia kartki!
Kiedy kilkanaście dni temu pojawiła się informacja, że Aneta Konieczna musiała w tym roku przejść zabieg, gdyż zmagała się z chorobą nowotworową, i że mimo to pojedzie na igrzyska olimpijskie, w siedzibie marszałka województwa odbywało się pożegnanie wielkopolskich olimpijczyków. Aneta Konieczna też tam była. Profesjonalnie, jak przystało na doświadczonego sportowca, wyszła na mównicę. Dziękowała, deklarowała...

Powieka nie drgnęła jej nawet wtedy, gdy następnie udzielała wywiadów. Spokojnie mówiła o tym, że z powodów zdrowotnych straciła miejsce w ukochanej kajakowej dwójce i że w zamian dostała samotny występ w jedynce.

Że nie pływała w jednoosobowej łódce od ośmiu lat, ale da radę, bo nie po to się tyle przygotowywała...

Że czuje się już dobrze.

Że widzi także plusy, bo rywalki nie wiedzą, jak Polka pływa w jedynce, skoro tak dawno tego nie robiła. No to je zaskoczy. Bo - jak mówi - intuicja podpowiada jej, że przywiezie z Londynu medal.

Powieka jej nie drgnęła, bo Aneta Konieczna to kawał twardego sportowca. Ale organizm nie postawił jej wcześniej tak bardzo pod ścianą, jak w tym roku.

Każdy medal zdobyty przez wielkopolskiego sportowca w Londynie, nie mówiąc już o złotym, będzie ogromnym wydarzeniem. Jeżeli medal zdobędzie Aneta Konieczna, będzie to wydarzenie szczególne.

Każdy kibic życzy jej tego, ale pomyśleliśmy w redakcji, że nasza kajakarka może o tym nie wiedzieć. Może by ją zatem poinformować...

Poznańska kajakarka uwielbia wysyłać kartki pocztowe. Podczas igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 r. nadała ich aż 30 - i stała się rekordzistką wioski olimpijskiej.

Nasz pomysł jest taki, aby tym razem to do Anety Koniecznej wysłać widokówki. Nie maile, nie esemesy, ale właśnie kartki pocztowe. Co na nich napisać? Co chcemy - coś, co pokaże wybitnej olimpijce, że trzymamy za nią kciuki.

Takie poparcie jest ważne dla każdego sportowca, a wyrażone na pocztówkach, które poznanianka szczególnie lubi, może okazać się miłym i ważnym gestem. Gestem, który pomoże jej w walce.

Aneta Konieczna ma na koncie srebrny medal olimpijski z Pekinu oraz brązowe z Aten i Sydney. Trzy ostatnie igrzyska, trzy medale. Brakuje tylko złota. Pomóżmy jej zatem zdobyć upragniony medal. Czas na to mamy do 6 sierpnia - wtedy Aneta Konieczna rozpocznie starty na olimpijskim torze kajakowym.

----

Adres Anety

Kartki najlepiej zaadresować tak:

Aneta Konieczna (Poland)

Eton College Rowing Centre,

Dorney Lake,

Off Court Lane,

Dorney,

Windsor,

SL4 6QP

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka