Dwóch, a nawet trzech Wielkopolan w polskiej sztafecie sprinterskiej

Robert Kubaczyk

Robert Kubaczyk (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja)

Kamil Kryński, Robert Kubaczyk, Kamil Masztak, Artur Zaczek - taki był skład polskiej sztafety sprinterskiej podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Londynie. Czy w takim składzie pobiegnie ona także na bieżni w Londynie podczas igrzysk olimpijskich?
Artur Zaczek z AZS Poznań oraz Kamil Masztak z Grunwaldu Poznań pobiegli na dwóch ostatnich zmianach sztafety sprinterskiej Polski podczas zawodów memoriałowych Janusza Kusocińskiego w Szczecinie. Polacy z czasem 39,38 s zajęli trzecie miejsce za sztafetą Jamajki (Nesta Carter, Omar Douglas, Michael Frater, Jacques Harvey) - 39,11 s oraz kombinowaną sztafetą o międzynarodowym składzie (Aaron Armstrong z Trynidadu, Mario Forsythe z Jamajki, Gerald Phiri z Zambii, Ainsley Waugh z Jamajki) - 39,33 s. Barw polskich na trzeciej zmianie bronił także pochodzący z Wolsztyna i reprezentujący do niedawna wielkopolskie barwy Robert Kubaczyk - dziś zawodnik Śląska Wrocław.

Na pierwszej zmianie trener polskich sprinterów, poznaniak Tadeusz Osik wystawił Kamila Kryńskiego z Białegostoku.

Zobacz także
  • Londyn 2012. Kamil Masztak w sztafecie - rekord Polski, ale awansu nie ma
  • Z lewej Artur Zaczek, dalej Jakub Adamski i trener Tadeusz Osik Tajna broń na Londyn 2012. Polska szkoła zmiany pałeczki
  • Polska sztafeta 4x400 metrów na siódmym miejscu w Barcelonie
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka

LOTTO Ekstraklasa 2018/19

lp. Drużyna M Pkt Br. Zw. R Por.
1 Piast Gliwice 37 72 57-33 21 9 7
2 Legia Warszawa 37 68 55-38 20 8 9
3 Lechia Gdańsk 37 67 54-38 19 10 8
4 Cracovia Kraków 37 57 45-43 17 6 14
5 Jagiellonia Białystok 37 57 55-52 16 9 12
6 Zagłębie Lubin 37 53 57-48 15 8 14
7 Pogoń Szczecin 37 52 57-54 14 10 13
8 Lech Poznań 37 52 49-48 15 7 15
9 Wisła Kraków 37 49 67-63 14 7 16
10 Korona Kielce 37 47 42-54 12 11 14
11 Górnik Zabrze 37 46 48-53 12 10 15
12 Śląsk Wrocław 37 44 49-45 12 8 17
13 Arka Gdynia 37 42 49-51 10 12 15
14 Wisła Płock 37 41 50-58 10 11 16
15 Miedź Legnica 37 40 40-65 10 10 17
16 Zagłębie Sosnowiec 37 29 49-80 7 8 22

  • Grupa mistrzowska
  • Grupa spadkowa