73,81 m Szymona Ziółkowskiego tuż przed początkiem igrzysk

Poznański młociarz Szymon Ziółkowski znalazł się poza podium Memoriału Janusza Kusocińskiego w Szczecinie.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Rzut na odległość 73,81 m, który dał Szymonowi Ziółkowskiemu czwarte miejsce na Memoriale Janusza Kusocińskiego w Szczecinie, to znów rezultat poniżej możliwości poznańskiego mistrza. Rzucał on już w tym roku powyżej 78 metrów, a na niedawnych Mistrzostwach Europy w Helsinkach zdobył medal dobrym wynikiem 76,67 m.

W Szczecinie poznaniak zajął dopiero czwarte miejsce. Po raz kolejny w tym sezonie przegrał z Pawłem Fajdkiem. Reprezentujący Agros Zamość, ale trenujący w Poznaniu podopieczny poznańskiego trenera Czesława Cybulskiego triumfował rezultatem 77,50 m. Drugi był Ukrainiec Ołeksy Sokirski - 75,38 m, a trzecie miejsce zajął inny Ukrainiec Andryj Martyniuk - 74,22 m.

Konkurs rzutu młotem mężczyzn na igrzyskach olimpijskich w Londynie rozpocznie się w piątek, 3 sierpnia o godz. 11.20. Finał - dwa dni później, w niedzielę 5 sierpnia.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?