Lekkoatletyka. Anna Jagaciak-Michalska i Joanna Fiodorow zostają w AZS Poznań

Choć Anna Jagaciak-Michalska przeniosła się do Bydgoszczy, a Joanna Fiodorow trenować będzie w Białymstoku, nie zmienią barw klubowych. Zostaną w AZS Poznań. Odchodzi za to Malwina Kopron
Anna Jagaciak-Michalska, Joanna Fiodorow oraz Malwina Kopron to olimpijki z Rio de Janeiro. Startowały tam w barwach AZS Poznań. Teraz to grono opuszcza Malwina Kopron, która wraca do rodzinnych Puław i będzie trenowała w AZS Lublin. - Zaproponowano jej tam dobre warunki - mówi Tomasz Szponder, prezes AZS Poznań.

Joanna Fiodorow, która tak jak Malwina Kopron rozstała się z poznańskim trenerem Czesławem Cybulskim, będzie pracowała w Białymstoku. To także jej rodzinne strony. Klubu jednak nie zmienia, zostaje w barwach AZS Poznań.

Podobnie jak Anna Jagaciak-Michalska, która przeniosła się do Bydgoszczy. Tam mieszka jej mąż Łukasz Michalski - były tyczkarz i zawodnik Zawiszy, który teraz pracuje jako lekarz.

Anna Jagaciak w rozmowie z bydgoszcz.sport.pl przyznała, że kupiła w Bydgoszczy większe mieszkanie, bo zamierza w tym mieście zostać dłużej. Specjalistka od skoku w dal i trójskoku pochodzi z Puszczykowa, gdzie zaczynała karierę w Juvenii. Teraz jest zawodniczką AZS Poznań i tak zostanie. Poznań nazywa "swoim drugim domem".

Drużyna sprinterska AZS Poznań wzmocniła się kilkoma bardzo utalentowanymi sprinterami młodego pokolenia, którzy będą trenowali u Tadeusza Osika, poznańskiego specjalisty od biegów krótkich. Do akademickiego klubu trafił Eryk Hampel, dotąd biegacz Orkanu Września i brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów z zeszłego roku w sztafecie sprinterskiej. Będzie tu również biegał inny utalentowany lekkoatleta, Jakub Gałandziej z Agrosu Żary - wicemistrz Polski juniorów w biegu na 100 metrów oraz uczestnik mistrzostw świata U-20, które latem odbywały się w Bydgoszczy.

Wzmocniona została nie tylko sekcja lekkoatletyczna AZS Poznań, ale najlepsza w kraju sekcja taekwondo. Do grupy tak znanych już taekwondzistów jak Karol Robak (olimpijczyk z Rio), Jarosław Micmejer, Jagoda Ulfig, Albert Millert czy Bartosz Kołecki dołączyli Aleksandra Kowalczuk z Olsztyna i Ewelina Mierzwińska z Kozłowa.