Ekstraklasa koszykarek. Druga porażka beniaminka z Ostrowa Wlkp.

Przegrana 14:23 ostatnia kwarta meczu z Zagłębiem Sosnowiec przesądziła o porażce koszykarek Ostrovii Ostrów Wlkp. 53:64 w drugiej kolejce nowego sezonu ekstraklasy.
Ostrowianki wróciły na najwyższy poziom ligowy po jedenastu latach przerwy. Na inaugurację sezonu uległy na własnym parkiecie Enerdze Toruń i pierwszej wygranej musiały szukać w wyjazdowym meczu w Sosnowcu.

W połowie spotkania przegrywały 30:35, ale po trzeciej kwarcie, która zakończyła się niecodziennym rezultatem 9:6 (dla drużyny z Wielkopolski) Ostrovia miała tylko dwa punkty mniej od zespołu gospodarzy, a zdążyła nawet wyjść na prowadzenie 39:38.

Jeszcze na pięć minut przed końcem zawodniczki Wojciecha Szawarskiego traciły tylko punkt do rywalek (37:38), ale kluczowy, ostatni fragment meczu przegrały wyraźnie, podobnie jak całe spotkanie.

Sosnowiczanki odniosły drugie zwycięstwo w sezonie.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Ostrovia Ostrów Wlkp. 64:53