Sport.pl

Piłka kobieca. Medyk Konin gromi w Szczecinie! Teraz rewanż w Lidze Mistrzów

Piłkarki Medyka Konin rozgromiły Olimpię Szczecin 6:0 w wyjazdowym meczu ekstraligi. W czwartek we Włoszech koninianki czeka rewanż z Brescią Calcio w 1/16 finału kobiecej Ligi Mistrzów.
Piłkarki Medyka Konin, w przeciwieństwie do męskich klubów, nie mają problemów z połączeniem rywalizacji w europejskich pucharach z krajowymi rozgrywkami. Po heroicznym meczu z Brescią Calcio w Lidze Mistrzów, w którym koninianki przegrywały 1:3, by wygrać 4:3, rozegrały wyjazdowe spotkanie z Olimpią Szczecin w ekstralidze. Mistrzynie Polski rozgromiły rywalki 6:0!

Trener Roman Jaszczak dokonał tylko trzech zmian w podstawowym składzie Medyka. W miejsce Aleksandry Sikory, Marii Ficzay i Anny Gawrońskiej zagrały Klaudia Olejniczak, Agata Guściora i Klaudia Łasicka. Do przerwy w Szczecinie gole jednak nie padły. Dopiero po zmianie stron koninianki rozpoczęły festiwal strzelecki. Dwa gole strzeliła Natalia Pakulska, a po jednym Katarzyna Daleszczyk, Aleksandra Sikora, Liliana Kostowa i Agata Guściora.

W czwartek we Włoszech koninianki czeka rewanż w 1/16 finału Ligi Mistrzów. Mecz z Brescią Calcio rozpocznie się o godz. 20.

Olimpia Szczecin - Medyk Konin 0:6 (0:0)

Bramki: Daleszczyk 52, Sikora 54, Pakulska 58 i 85, Kostowa 72, Guściora 84

Medyk: Szymańska - Olejniczak (46. Ficzay), Grad, Slavcheva, Guściora, Dudek, Balcerzak, Pakulska, Łasicka (46. Sikora), Kostova, Daleszczyk (73. Zając)

Więcej o: