Sport.pl

Szansa na stypendia dla młodych sportowców. Wystarczy się zgłosić do Akademii Veolii

Młodzi sportowcy w wieku 14-18 lat reprezentujący niezespołowe dyscypliny olimpijskie mogą zgłaszać się po stypendia Akademii Veolii. Otrzymają je kandydaci wyłonieni przez kapituły w pięciu miastach, w tym w Poznaniu
Sportowa Akademia Veolii zaprasza młodych sportowców do udziału w VIII edycji programu, który od wielu lat wspiera utalentowanych młodych zawodników. Zgłoszenia do tegorocznej edycji programu można składać do 9 października. Uczestnicy otrzymają wsparcie stypendialne, dodatkowo wezmą udział w cyklu rocznych warsztatów, które pomogą w kształtowaniu i rozwoju ich sportowej kariery. O udział w programie mogą ubiegać się zawodniczki oraz zawodnicy w wieku 14-18 lat, którzy reprezentują niezespołową dyscyplinę olimpijską i mogą pochwalić się dotychczasowymi sukcesami sportowymi oraz edukacyjnymi. Obecnie Sportowa Akademia Veolii działa w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Chrzanowie i Tarnowskich Górach. Na uzdolnionych młodych sportowców z tych regionów, w tym roku, czeka aż 21 miejsc. Aby ubiegać się o przyjęcie do programu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie www.sportowaakademiaveolii.pl. Po 9 października odbędą się posiedzenia kapituł w: Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Chrzanowie i Tarnowskich Górach, podczas których zostaną wyłonieni zwycięzcy tegorocznej edycji.

W siódmej edycji stypendystami Akademii Veolii byli m.in.: wioślarze Michał Suszka i Dawid Pieniak, szermierz Jakub Miller, strzelczyni Katarzyna Witczak i pływak Wiktor Muszyński.

Więcej o: