Ekstraklasa koszykarek. Miłe złego początki, czyli porażka Ostrovii Ostrów Wlkp. Dobry występ Amerykanek

Koszykarki Ostrovii Ostrów Wlkp. prowadziły po pierwszej kwarcie 20:15, ale ostatecznie przegrały z Energą Toruń 58:72 w swoim pierwszym meczu po powrocie na parkiety ekstraklasy.
Koszykarki Ostrovii wróciły na parkiety ekstraklasy po jedenastu latach przerwy. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego dużo lepiej weszły w premierowy mecz sezonu, dzięki czemu po pierwszej kwarcie prowadziły 20:15. W drugiej odsłonie role się jednak odwróciły, torunianki zaczęły trafiać niemal z każdej pozycji, zaś gospodynie raziły nieskutecznością. Wysoka porażka w drugiej kwarcie aż 10:26 przesądziła o losach całego spotkania. Zaważyła na nim też katastrofalna skuteczność gospodyń w rzutach z dystansu, zaledwie 8 proc. celnych rzutów za trzy punkty!

Mimo porażki pozytywnym akcentem inauguracyjnego spotkania w ekstraklasie był występ dwóch amerykańskich zawodniczek tj. podkoszowej Azi Capri Bishop oraz rozgrywającej Jordan Jones. Ta pierwsza, która przeszła do Ostrovii z ligi tureckiej, rzuciła aż 19 punktów, miała też 12 zbiórek, czym potwierdziła, że będzie silnym punktem ostrowskiej drużyny w tym sezonie. Ekipę z Torunia do zwycięstwa poprowadził z kolei amerykański duet Darxia Morris - Julie McBride (posiada polski paszport, gra w reprezentacji Polski), który razem zdobył połowę punktów Energii.

Za tydzień Ostrovię Ostrów Wlkp. czeka wyjazdowe starcie z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Energa Toruń 58:72

Kwarty: 20:15, 10:26, 12:15, 16:16

Ostrovia: Kaczmarek 7, Sosnowska 5, Stępień 5 (1x3), Jasnowska 4, Nowicka 0 oraz Bishop 19, Jones 7 (1x3), Motyl 5, Ostrowska 4, Cebulska 2

Energa: Morris 20, Adamowicz 10, Ivaschanka 5, Gajda 5, Szczepanik 0 oraz McBride 16, Tłumak 0, Radomska 0.