Koszykówka. Niespodzianka w stolicy! Biofarm Basket Poznań ograł Legię Warszawa! Wygrała też Polonia Leszno

Koszykarze Biofarm Basketu Poznań pokonali faworyzowaną Legię w Warszawie 64:60 w pierwszym meczu sezonu w I lidze. I to mimo, że po dwóch pierwszych kwartach przegrywali w stolicy różnicą czternastu punktów!
Poznańscy koszykarze sprawili sensację na inaugurację pierwszoligowych rozgrywek. Bo za taką trzeba uznać zwycięstwo nad Legią w Warszawie. Koszykarze ze stolicy są uznawani za głównego pretendenta do awansu do ekstraklasy, już w ubiegłym sezonie grali w finale play-off. Z kolei poznaniacy po niezwykle emocjonującej rywalizacji ze Śląskiem Wrocław zdołali zapewnić sobie utrzymanie na zapleczu najlepszej klasy rozgrywkowej.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już po dwóch minutach prowadzili 8-0. Pierwszą kwartę wygrali pewnie i wysoko 22:9. Druga odsłona spotkania była bardziej wyrównana, ale i tak na przerwę legioniści schodzili prowadząc różnicą czternastu punktów, 40:26.

Basket wziął się do odrabiania strat dopiero pod koniec trzeciej kwarty, a ostatnia odsłona była koncertowa w ich wykonaniu. Duża w tym zasługa nowego zawodnika poznańskiej drużyny Filipa Struskiego, który w decydującym momencie meczu świetnie trafiał za trzy punkty. Zdobył trzynaście "oczek" i poprowadził drużynę do zwyciestwa. Poznaniacy doprowadzili do wyrównania jednak dopiero minutę przed końcem meczu! Filip Struski najpierw wykończył akcję całego zespołu, a za chwilę celnie rzucił z dystansu. Basket wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. Emocje były do końca, bo za trzy punkty dla Legii trafił też Pacocha. W końcówce sfaulowany został jednak Piotr Wieloch, który miał stuprocentową skuteczność rzutów wolnych, zdobył z nich w sumie dziesięć punktów!

Basket znów wygrał więc w Warszawie, bo w poprzednim sezonie też zwyciężył na stołecznym parkiecie. W innym meczu pierwszej kolejki I ligi beniaminek Jamalex Polonia 1912 Leszno wygrała na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz 80:76.

W następnej kolejce, za tydzień Basket Poznań podejmie Noteć Inowrocław, zaś Polonia Leszno zmierzy się na własnym parkiecie z Rosą Radom.

Legia Warszawa - Biofarm Basket Poznań 60:64

Kwarty: 22:9, 18:17, 10:14, 10:24

Basket: Struski 13, Wieloch 12, Migała 8, Bręk 6, Fiszer 3 oraz Smorawiński 7, Metelski 6, Gruszczyński 5, Stankowski 4, Ryżek 0.