Katarzyna Piter odpadła z turnieju w Seulu

Nie było niespodzianki w pojedynku poznanianki Katarzyny Piter z Karoliną Schmiedlovą. Wyżej notowana Słowaczka wygrała 6:3, 6:2 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Seulu z pulą nagród 250 tys. dol.
Dla Katarzyny Piter już sam awans do turnieju Korea Open był sukcesem, bo dopiero po raz pierwszy w sezonie udało jej się przejść przez eliminacje zawodów rangi WTA. W pierwszej rundzie trafiła na setną w rankingu Karoliną Schmiedlovą (sama zajmuje 275. miejsce na liście) i początkowo toczyła z nią wyrównany bój. Od stanu 3:3 Słowaczka wygrała jednak wszystkie gemy i zarazem seta.

Drugą partię Polka rozpoczęła źle, bo przegrywała już 0:4. Wprawdzie udało jej się później wygrać dwa kolejne gemy, ale na więcej nie było już jej stać. Uległa 2:6. Całe spotkanie trwało 81 minut.

Katarzyna Piter zagra w Seulu jeszcze w grze podwójnej.