Sport.pl

Dwie poznańskie tenisistki zakwalifikowały się do turniejów w Azji

Magda Linette przebrnęła przez eliminacje do turnieju głównego WTA w Tokio z pulą nagród wynoszącą okrągły milion dol., a Katarzyna Piter zakwalifikowała się do imprezy w Seulu (pula nagród 250 tys. dol.).
Katarzynie Piter dopiero pierwszy w tym roku udało się przejść przez kwalifikacje turnieju rangi WTA. W Seulu wygrała trzy mecze - najpierw z reprezentantką gospodarzy Soyeon Park (6:2, 6:0), potem z Japonką Riko Sawayanagi (6:3, 6:7, 6:2), a w decydującym pojedynku pokonała 6:3, 7:5 Oksanę Kałasznikową z Gruzji.

W Korei poznanianka powalczy o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w turnieju głównym WTA. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem rywalką Katarzyny Piter w pierwszej rundzie będzie wyżej notowana Słowaczka Karoline Schmiedlova.

Magda Linette z kolei grała już w Tokio w ubiegłym tygodniu, ale był to turniej z niższą pulą nagród, niż zaliczany do klasy "premier" Torray Pan Pacific Open. Tu poznańska zawodniczka musiała przebijać się przez eliminacje. Zwyciężyła w nich tenisistki z Japonii - Makoto Ninomiya 6:4, 6:0 i Nao Hibino 6:2, 6:4. Ta druga zajmuje 76. miejsce w rankingu WTA, a więc jest wyżej notowana od Polki.

Więcej o: