Boks. Patryk Szymański pokonał Jose Antonio Villalobosa z Argentyny. Zdobył tytuł mistrzowski

Siedemnaste zwycięstwo na zawodowym ringu bokserskim odniósł Patryk Szymański z Konina. W Gdańsku pokonał Argentyńczyka Jose Antonio Villalobosa, nazywanego "Tsunami". Stawką był tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC wagi junior średniej
Nie była to najlepsza walka w wykonaniu zawodnika z Konina. W trzeciej rundzie Argentyńczyk był liczony, ale w całej walce zaprezentował się bardzo dobrze. Zwycięstwo przypieczętował natarciem na rywala w dziewiątej rundzie, w której zresztą Argentyńczyk odniósł kontuzję łuku brwiowego. Sędziowie punktowali niejednogłośnie - 96:94 i 95:94 dla Szymańskiego oraz 95:94 dla Villalobosa.

Podczas gali w Gdańsku walką wieczoru był pojedynek Krzysztofa Głowackiego z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem. Polak przegrał i nie obronił tytułu mistrzowskiego.

Patryk Szymański wygrał po raz 17 na zawodowym ringu, na którym na razie jest niepokonany. Ponad połowę walk wygrał przed czasem, akurat jednak nie tę. Ostatni raz walczył w lipcu, gdy w Reading w Pensylwanii wygrał z haitańskim bokserem Wilky Campfortem. Debiutował w czerwcu 2012 roku zwycięstwem nad Portorykańczykiem Luisem Ortizem.