El. ME U-19. Wygrana Polek, osiem goli w Plewiskach!

Polskie piłkarki pokonały we Wronkach Rumunki 2:0 w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw Europy do lat 19. W sobotę zagrają w Plewiskach z Norweżkami, które na inaugurację rozbiły Armenię aż 8:0.
Wygrana nie przyszła Polkom łatwo. Wynik meczu otworzyła dopiero wprowadzona na boisko w przerwie spotkania Agnieszka Jędrzejewicz z Górnika Łęczna. Gdy Rumunki atakowały i próbowały odrobić straty, Polki wykorzystały kontratak i po golu Roksany Ratajczyk podwyższyły rezultat na 2:0, czym zapewniły sobie zwycięstwo. To cenna wygrana i duży krok Polek w kierunku awansu do kolejnej fazy kwalifikacji.

Aż osiem goli obejrzeli kibice w podpoznańskich Plewiskach, gdzie faworyzowana Norwegia rozbiła Armenię 8:0. Hat tricka ustrzeliła 17-letnia Emilie Nautnes. Norweżki oddały łącznie na bramkę rywalek... 44 strzały!

W sobotę o godz. 16 w Plewiskach hit turnieju, czyli mecz Polek z Norweżkami. Będzie to starcie o pierwsze w miejsce w turnieju. Awans do drugiej rundy eliminacji, tzw. Elit Round, uzyskają zwycięzcy 11 grup oraz 10 zespołów z drugich miejsc.

Mistrzostwa Europy odbędą się na Słowacji w dniach 17-31 lipca 2017 roku.

Polska - Rumunia 2:0 (0:0)

Bramki: Agnieszka Jędrzejewicz (47), Roksana Ratajczyk (70).