Rio 2016. Patryk Biskup nie zdołał awansować do finału pływackiego 100 m stylem dowolnym

Patryk Biskup ze Startu Kalisz zajął siódme miejsce podczas eliminacyjnego wyścigu na 100 m stylem dowolnym. Odpadł z rywalizacji na tym dystansie. Przed nim zmagania w jego koronnej konkurencji - 100 m stylem grzbietowym
Patryk Biskup ma dopiero 18 lat i na igrzyskach paraolimpijskich debiutuje. Wziął udział w eliminacjach na trzech dystansach: 400 m stylem dowolnym, 200 m stylem zmiennym i teraz 100 m stylem dowolnym. W żadnym z nich nie udało mu się awansować do finału, ale taki awans byłby postrzegany jako spory sukces.

Kluczowy dla kaliszanina będzie piątkowy wyścig na 100 metrów stylem grzbietowym. Tu Patryk Biskup jest wręcz jednym z faworytów. Na świecie jest notowany aż na drugim miejscu list światowych, więc ma realne szanse na medal. Poprzedzające ten start zmagania były tylko przedsmakiem.

W eliminacjach 100 m stylem dowolnym Polak uzyskał czas 1.01,78 i zajął ostatnie miejsce. Awans do finału gwarantował czas grubo poniżej minuty. Wyścig wygrał Australijczyk Timothy Disken w czasie 56,73 s. Patryk Biskup stracił zatem 5,05 s.

Kaliszanin startuje w konkurencji czyli pływaków z dysfunkcją kończyn tylnych. Do pływania używa tylko rąk.