Rio 2016. Patryk Biskup startuje na igrzyskach paraolimpijskich 200 metrów stylem zmiennym

Kaliski pływak Patryk Biskup rozpocznie walkę o finał pływackiego dystansu 200 metrów stylem zmiennym podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Awans do finału będzie jego sukcesem
Patryk Biskup to zawodnik startujący w kategorii SM9, czyli pływaków z dysfunkcją kończyn dolnych, którzy do pływania używają tylko rąk. Walczył już w jej ramach na 400 metrów stylem dowolnym - wtedy nie zdołał awansować do finału paraolimpijskiego. Teraz też będzie o to trudno.

Nie są to bowiem koronne dystanse zawodnika z Kalisza. Najważniejszy w Rio będzie dla niego wyścig na 100 metrów stylem grzbietowym, w którym ma realne szanse na medal. Te zawody dopiero 16 września.

Na 200 metrów stylem zmiennym Patryk Biskup popłynie w niedzielę o godz. 14.54 czasu polskiego. Jego rywalami będą: Grek Dimosthenis Michalentzakis, Hiszpan Oscar Galguero Galisteo, Brytyjczyk James Crisp, Australijczyk Timothy Disken, Węgier Tamas Sors, Hyun Kwon z Korei Południowej oraz główny faworyt tej rywalizacji, Włoch Federico Morlacchi. W tym gronie Polak ma rekord życiowy lepszy jedynie od Koreańczyka, a w rankingu światowym kategorii SM9 jest notowany na 18. pozycji.