Talex Open. Polacy odpadli w ćwierćfinale singla. Za to "polski mecz" będzie w finale debla

Obaj Polacy - Adam Majchrowicz i Andrzej Kapaś - odpadli w ćwierćfinale turnieju tenisowego Talex Open. Zawody z pulą nagród 25 tys. dolarów odbywają się na kortach AZS. W sobotę polski mecz w finale debla.
Adam Majchrowicz, który w turnieju wystartował dzięki dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów, przegrał w walce o półfinał 3:6, 4:6 z Sumitem Nagalem z Indii, który wcześniej wyeliminował rozstawionego z numerem jeden Kamila Majchrzaka.

Z kolei Andrzej Kapaś został pokonany w ćwierćfinale przez tenisistę z Holandii Davida Pela, który do turnieju głównego musiał przebijać się przez kwalifikacje! Polak przegrał po niezwykle zaciętej i emocjonującej trzysetowej walce 6:4, 5:7, 6:7. Spotkanie trwało 2 godziny i 45 minut!

W dwóch pozostałych ćwierćfinałach do rozstrzygnięcia potrzebne były aż trzy sety. Niemiec Daniel Masur wygrał z Austriakiem Maximilianem Neuchristem 6:2, 3:6, 6:4, zaś Francuz Maxime Janvier pokonał Brazylijczyka Orlando Luza 5:7, 7:5, 6:4.

Polacy są jeszcze w grze podwójnej. W półfinale Adam Majchrowicz i Szymon Walkow pokonali austriacko-holenderski duet Maximilian Neuchrist, Daiv Pel 7:6, 5:7, 11:9. W sobotę zmierzą się w finale z drugą polską parą, Marcinem Gawronem i Andrzejem Kapasiem. Początek spotkania nie przed godz. 14.30.