Medyk Konin rozpoczyna walkę w Lidze Mistrzyń. "Lech Poznań gra słabo, zapraszamy do nas"

Lech Poznań w europejskich pucharach nie gra, za to piłkarki Medyka Konin trzeci raz z rzędu rozpoczynają walkę w Lidze Mistrzów. Mecze turnieju eliminacyjnego - od wtorku do niedzieli w Koninie i we Wrześni.
Piłkarki nożne Medyka Konin w tegorocznym turnieju eliminacyjnym podejmą Breznicę Pljevlja, Parnu JK i Olimpię Cluj-Napoca. Mimo że mistrzynie Polski były losowane dopiero z drugiego koszyka, to są zespołem zdecydowanie lepszym od mistrzów Czarnogóry, Estonii i Rumunii. - Wiemy, że będziemy faworytkami, ale wyższość trzeba będzie udowodnić na boisku, a nie tylko na papierze - przestrzega przed lekceważeniem rywalek kapitan Medyka Konin Anna Gawrońska.

Zespoły z Estonii i Czarnogóry złożone są z bardzo młodych zawodniczek, które dopiero zbierają doświadczenie na arenie międzynarodowej. Najgroźniejszym przeciwnikiem będzie rumuńska Olimpia Cluj, która regularnie gra w Lidze Mistrzyń, na razie jednak bez większych sukcesów. Zespół składa się w całości z rumuńskich zawodniczek. W Medyku są piłkarki z różnych krajów, w tym reprezentantka Rumunii i była piłkarka Olimpii Cluj Maria Ficzay. - Z Olimpią znamy się dobrze, wielokrotnie ze sobą grałyśmy. Do tej pory zawsze z nimi wygrywałyśmy 3:1, 4:0, 3:0 - wylicza Gawrońska.

Niewiele brakowało, a po tym, jak w dwóch poprzednich latach koninianki docierały do 1/16 finału kobiecej Ligi Mistrzów (odpadły po dogrywce z Glasgow City i rok później z Olympique Lyon), by w tym sezonie mogłyby od razu rozpocząć rywalizację od fazy pucharowej. Zabrakło punktów w rankingu. W Medyku cieszą się jednak z udziału w turnieju eliminacyjnym. Dla klubu to szansa na zarobek.

Przede wszystkim to jednak okazja, by zebrać doświadczenia. W polskiej lidze koninianki nie mają bowiem sobie równych. Ostatni tytuł mistrzyń Polski wywalczyły z dwudziestopunktową przewagą nad drugim w tabeli Górnikiem Łęczna! Tylko w trzech pierwszych kolejkach tego sezonu strzeliły rywalkom... 21 goli. To ogromna różnica nawet jak na warunki piłki kobiecej. - Ta liga nam nie pomaga - denerwuje się Gawrońska. - Dlatego cieszymy się z tego turnieju eliminacyjnego i traktujemy to jako przetarcie oraz zdobycie kolejnych doświadczeń.

Głośno w konińskim klubie nikt tego nie powie, ale celem jest nie tylko faza pucharowa Ligi Mistrzyń jak w poprzednich latach, ale awans przynajmniej do 1/8 finału. - Mam nadzieję, że wygramy turniej kwalifikacyjny, a później dopisze nam szczęście w losowaniu, że trafimy na rywala, z którym będziemy mogły nawiązać walkę. Marzy mi się FC Barcelona... - ścisza głos Gawrońska.

Jedno jest pewne, kobieca Liga Mistrzów to jedyna okazja dla kibiców w Wielkopolsce na europejskie puchary. - Lech Poznań akurat gra teraz słabo, więc zapraszamy kibiców do nas, nie zawiodą się - obiecuje kapitan mistrzyń kraju.

Mecze we wtorek i w czwartek rozegrane zostaną na stadionie im. Złotej 11 K. Górskiego w Koninie. W niedzielę Medyk zagra z Olimpią w Koninie, a Breznica z Parnu JK we Wrześni. Bilety na mecze Medyka kosztują 10 złotych, zaś na pozostałe spotkania symboliczną złotówkę. Transmisja wszystkich spotkań w internecie na stronie Medykkonin.pl.

Liga Mistrzów w Koninie:

wtorek, godz. 11 Olimpia - Parnu JK, godz. 18 Medyk - Breznica

czwartek, godz. 11 Olimpia - Breznica, godz. 18 Medyk - Parnu

niedziela, godz. 17 Medyk - Olimpia, Breznica - Parnu.