Żużel. Mistrz Polski w barażach o utrzymanie w ekstralidze!

Fogo Unia Leszno przegrała z Betard Spartą Wrocław 43:47 w ostatnim meczu fazy zasadniczej sezonu żużlowej ekstraligi. W październiku mistrzów Polski czekają więc baraże o utrzymanie!
Tak fatalnego sezonu w Lesznie nie spodziewał się nikt. Po tym, jak dziesięć miesięcy temu Unia, najbardziej utytułowany polski klub w dziejach, sięgnęła po kolejne mistrzostwo Polski, teraz znalazła się nad przepaścią. Po porażce z Betard Spartą Wrocław 43:47 stało się jasne, że leszczyńskie Byki zajmą siódme, czyli przedostatnie miejsce w tabeli po fazie zasadniczej sezonu. To zaś oznacza, że wciąż aktualny mistrz Polski nie tylko nie zdołał zakwalifikować się do fazy play-off i walki o medale, ale wręcz będzie musiał drżeć o utrzymanie.

W październiku Unię Leszno czekają baraże o zachowanie miejsca w elicie. Rywalem będzie zespół, który zajmie drugie miejsce w Nice Polskiej Lidze Żużlowej (odpowiednik pierwszej ligi). Może to być Lokomotiv Daugavpils, Włókniarz Częstochowa, Polonia Piła czy Stal Rzeszów. Ostatni raz Unii Leszno zabrakło w elicie 20 lat temu!