Rio 2016. Robert Baran bez medalu olimpijskiego. Jego pogromca z USA nie doszedł do finału

Amerykanin Tervel Dlagnev nie awansował do finału olimpijskiego w zapasach stylu wolnego kategorii 125 kg, co za tym idzie pokonany przez niego w ćwierćfinale Polak Robert Baran z Ceramika Krotoszyn nie ma już szans na walkę o brązowy medal w repasażach

Ribert Baran walczyłw kategorii 125 kg stylu wolnego. Wygrał pierwszą walkę z Kirgizem Ajaałem Łazariewem, ale w ćwierćfinale przegrał z pochodzącym z Bułgarii amerykańskim zapaśnikiem Tervelem Dlagnevem . Żeby móc walczyć o brązowy (co najwyżej) medal, musiał liczyć na to, że zawodnik ze Stanów Zjednoczonych dotrze do finału. Wtedy wszyscy pokonani przez obu finalistów rywale zyskiwali prawo walki w repasażu o taki właśnie medal.

Tervel Dlagnev przegrał jednak w półfinale z Irańczykiem Komeilem Ghasemim i to bardzo wyraźnie, przez przewagę techniczną. Atleta z Iranu trafił do finału tej kategorii, w której jego przeciwnikiem będzie Taha Akgul z Turcji. Prawo do walki o brązowy medal uzyskał Amerykanin, a nie Polak.

Robert Baran odpadł z igrzysk olimpijskich. W niedzielę w stylu wolnym zaprezentuje się jeszcze w Rio jego brat, Radosław Baran.