Rio 2016. Robert Baran przegrał pojedynek w ćwierćfinale zapasów. Czeka teraz na to, dokąd dotrze rywal

Po porażce 2:3 z pochodzącym z Bułgarii amerykańskich zapaśnikiem Tervelem Dlagnevem polski zawodnik Robert Baran z Ceramika Krotoszyn nie zdołał awansować do półfinału igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w stylu wolnym. Czy będzie mógł walczyć o brązowy medal? To zależy od tego, czy zapaśnik USA dotrze do finału kategorii 125 kg


Robert Baran z Ceramika Krotoszyn w pierwszej walce pokonał w ładny sposób Kirgiza Ajaała Łazariewa . W ćwierćfinale czekał na niego Tervel Dlagnev - zapaśnik amerykański, który pochodził z Bułgarii. Urodził się w Sofii w 1985 roku, ale wyjechał przed laty do USA. Dla Stanów Zjednoczonych mistrzostwo Igrzysk Panamerykańskich oraz dwa brązowe medale mistrzostw świata. Ostatni z tych medali wywalczył w 2014 roku w Taszkencie. Był też piąty na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Polak nie był faworytem tego starcia, chociaż to on w 2016 roku osiągał lepsze rezultaty na światowych matach. Amerykanin w pierwszej rundzie, wobec ostrzeżeń sędziów za pasywność, wykonał akcję na nogi zapaśnika z Krotoszyna i wywalczył dwa punkty. Potem podwyższył na 3:0 i Robert Baran znalazł się w trudnej sytuacji. Miał dwie minuty na wykonanie akcji, która pozwoliłaby mu odrobić straty. Zdołał wykonać akcję dwupunktową, ale na więcej nie wystarczyło czasu - Polak uległ 2:3.

Tervel Dlagnev awansował do półfinału. Jeżeli zdoła dotrzeć do finału, wówczas Robert Baran będzie miał szansę na walkę o brązowy medal w repasażach.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio