Rajdy. Poznaniak Jakub Brzeziński na podium po pierwszym dniu Rajdu Niemiec

Duet Jakub Brzeziński - Jakub Gerber świetnie zaczęli Rajd Niemiec. Polska załoga po pierwszym dniu zmagań zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji Drive DMACK Fiesta Trophy.
Jakub Brzeziński i Jakub Gerber bardzo dobrze zaczęli rywalizację w Rajdzie Niemiec. Polska załoga już podczas pierwszej pętli znalazła się na drugim miejscu w Drive DMACK Fiesta Trophy. Po południu zawodnicy jechali szybciej i pewniej, by ostatecznie uplasować się na trzeciej pozycji w klasyfikacji pucharu.

Pierwsze dwa odcinki specjalne poszły praktycznie dokładnie tak, jak zaplanowała sobie ekipa GO+Cars ColinTeam. Podczas pierwszego przejazdu próby MittelmoselBrzeziński zameldował się na drugim miejscu, by później wpisać się na trzecią pozycję w tabeli z czasami. To pozwoliło mu na zjazd do serwisu w Trewirze na drugim miejscu w swojej kategorii.

Po południu poznaniak podkręcił tempo, jednak cała stawka Drive DMACK Fiesta Trophy również pojechała szybciej. Ostatecznie Polak meldował się kolejno na czwartym, trzecim oraz jeszcze raz trzecim miejscu na kończącym piątkowe zmagania superoesie. Dzięki tym rezultatom po pierwszym dniu rywalizacji załoga GO+Cars ColinTeam zajmuje pozycję w czołowej trójce pucharu Fiesty.

Jakub "Colin" Brzeziński podkreślał po piątkowym etapie, że choć bardzo dobrze czuje się na asfalcie, to jednak cały czas jego głównym celem jest zdobywanie doświadczenia na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata. W sobotę na ekipę GO+Cars ColinTeam będzie czekało aż 9 odcinków specjalnych, w tym dwukrotny przejazd morderczego dla opon Panzerplatte Lang o długości ponad 40 kilometrów. - Na razie jesteśmy zadowoleni i mam nadzieję, że po kolejnych dniach rywalizacji będzie tak samo. Na oesach jest dużo polskich flag, więc postaramy się koło naszych kibiców jechać jak najszybciej - przyznaje Brzeziński.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio