Rio 2016. Michał Kudła i Marta Walczykiewicz będą musieli walczyć w półfinale

Michał Kudła i Mateusz Kamiński weszli do półfinału wyścigu C-2, czyli kanadyjkowych dwójek na 1000 metrów, ale dlatego że wchodzili do niego wszyscy. Polska kanadyjka przypłynęła bowiem przedostatnia. Natomiast kobieca osada K-4 z wicemistrzynią olimpijską Martą Walczykiewicz przypłynęła druga

Wyścig kwalifikacyjny wygrali Niemcy z mistrzem olimpijskim Sebastianem Brendelem na czele. Z wyraźną przewagą weszli do finału A. Pozostałe osady będą musiały walczyć o sobotni finał w półfinałowym repasażu.

Polacy przypłynęli na przedostatnim, piątym miejscu. Wyprzedzili kanadyjkę Uzbekistanu. Niemcy zwyciężyli przez ekipą Kuby (Serguey Torres, Fernando Dayan Jorge), Węgier i Czech.

Wyścig półfinałowy - o godz. 15.20.

Kobiety w K-4 przypłynęły na drugim miejscu. Osadę te tworzyły m.in. brązowe medalistki olimpijskie Beata Mikołajczyk i Karolina Naja, a także srebrna medalistka Marta Walczykiewicz i Edyta Dzieniszewska-Kierkla. Polki przegrały z ekipą Białorusi, która zakwalifikowała się bezpośrednio do finału. Natomiast polskie kajakarki walczyć będą w półfinale. Poza nimi weszły do niego także Nowa Zelandia, Kazachstan, Wielka Brytania, Francja i Argentyna.