Rio 2016. Karol Robak nie zdobędzie medalu w taekwondo. Jego pogromca bowiem odpadł

Belgijski taekwondzista Jaoudad Achab, który w ćwierćfinale pokonał Karola Robaka z AZS Poznań, nie zdołał awansować do finału kategorii 68 kg. Jego porażka z Rosjaninem Aleksiejem Denisenko zamknęła Polakowi szansę na brązowy medal w repasażu

Polak Karol Robak z AZS Poznań po wygraniu pierwszej walki kategorii 68 kg takewondo z Senegalczykiem Balla Dieye,w drugiej uległ już Belgowi Jaouadowi Achabowi . I teraz od dalszych losów belgijskiego zawodnika zależało to, czy zawodnik z Góry pod Tarnowem Podgórnym będzie miał szansę na walkę w repasażu o brąz, czy nie.

Belg walczył w półfinale z Rosjaninem Aleksiejem Denisenko, brązowym medalistą olimpijskim z Londyny, ale w kategorii o 10 kg niższej. Rosyjski taekwondzista zaimponował, gdy wyeliminował we wcześniejszej rundzie mistrza olimpijskiego i mistrza świata, Turka Serveta Tazegula.

W starciu z pogromcą Karola Robaka remisował po pierwszej rundzie, ale potem zwyciężył aż 6:1. Belg został wyeliminowany z finału i to on będzie walczył w repasażu o brąz. Jego odpadnięcie pociągnęło za sobą koniec szans Karola Robaka na olimpijski w medal w debiucie na igrzyskach.