Sport.pl

Rio 2016. Iwona Matkowska przegrała z rywalką z Argentyny. Medalu w Rio nie będzie

Po przegranej 3:6 z argentyńską zapaśniczką Patricią Bermudez reprezentantka Grunwaldu Poznań Iwona Matkowska straciła szanse na olimpijski medal w kategorii 48 kg. To był bowiem repasaż


Iwona Matkowska z Grunwaldu Poznań pokonała wcześniej Nigeryjkę Miessinei Genesis przez położenie na łopatki, następnie w ćwierćfinale przegrała z Marią Stadnik z Azerbejdżanu . Rywalka doszła jednak do finału, dzięki czemu poznanianka zyskała możliwość walki w repasażach o brązowy medal. Żeby go zdobyć, musiała pokonać dwie przeciwniczki - Argentynkę Patricię Bermudez i Bułgarkę Jelicę Jankową.

29-letnia Argentynka była zawodniczką mnie utytułowaną niż wicemistrzyni świata z 2014 roku. Miała na koncie jedynie brązowy medal Igrzysk Panamerykańskich. To jednak ona objęła prowadzenie 2:0 po sprawnie przeprowadzonej kontrze. Polka wyrównała po złapaniu rywalki za nogę, w wyniku czego straciła ona równowagę i wypadła poza matę. Po pierwszej rundzie mieliśmy remis 2:2.

W drugiej rundzie znów złapała Patricię Bermudez za nogę, ale ta wykonała wtedy rzut za cztery punkty. Kontra Polki dała jeden punkt - mieliśmy 6:3 dla zawodniczki z Argentyny. Na więcej akcji punktowych zabrakło czasu.

Polka przegrała 3:6 i medalu nie będzie.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio