Rio 2016. Świetny początek zmagań kajakarki Eweliny Wojnarowskiej. Jest półfinał!

Ewelina Wojnarowska z Warty Poznań awansowała do półfinału wyścigu kajakarek K1 na 500 m. Poznanianka miała drugi czas eliminacji, przegrała tylko z Azerką Inną Osipenko-Rodomską.

Dla Eweliny Wojnarowskiej jest to debiut w igrzyskach olimpijskich. Kajakarka Warty Poznań, który płynie w jedynce na dystansie 500 m, musiała zmierzyć się z tymi samymi rywalkami, z którymi dzień wcześniej na dystansie 200 m rywalizowała wicemistrzyni olimpijska Marta Walczykiewicz. Na starcie wyścigu na dystansie 500 m stanęły m.in. Nowozelandka Lisa Carrington, jedyna która pokonała Walczykiewicz, oraz Azerka Inna Osipenko-Rodomska.

Ewelina Wojnarowska płynęła dopiero w ostatnim biegu, który okazał się najszybszy spośród wszystkich biegów eliminacyjnych! Poznanianka zaczęła świetnie, cały dystans przepłynęła szybko i równo. Finiszowała na drugim miejscu z bardzo dobrym czasem 1:52.193, tuż za wicemistrzynią olimpjską z Londynu Inną Osipenko-Rodomską (1:51.750). Azerka miała najlepszy czas eliminacji, Ewelina Wojnarowska drugi. To oznacza, że poznanianka okazała się szybsza m.in. o ponad 2,5 s od Nowozelandki Lisy Carrington, ale także od mistrzyni olimpijskiej Węgierki Danuty Kozak (1:53.427).

Ewelina Wojnarowska to aktualna mistrzyni Euripy, jest jedną z faworytek na tym dystansie. Biegi półfinałowe rozpoczną się o 16:17.